Провокаційне повернення: догналіти взяли участь у молитовній ході УГКЦ

Сьогодні, 3 червня, центром Львова пройшлись прочани Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви. Римо-католики у такий спосіб відзначили свято Божого Тіла, а греко-католики присвятили свою ходу захисту сімейних цінностей від «гендерної ідеології».

Як стало відомо, греко-католики йшли від площі Ринок повз Гарнізонний храм св. апп. Петра і Павла, по вулицях Гнатюка і Листопадовго Чину до пам’ятника Андрею Шептицькому біля собору св. Юра. В руках у них були плакати на підтримку сімейних цінностей: «Традиційна родина – здорова країна», «Діти мають право на маму і тата», «Ми – за майбутнє наших дітей», «Всі разом – за сім’ю», «Стоп урокам сексуального виховання в школах».

Ця хода відбулась в межах першого фестивалю на захист сімейних цінностей під патронатом УГКЦ.

Проте, не обійшлось цього дня й без провокацій.  До ходи греко-католиків самовільно приєднались представники секти догналітів. Як стверджує організатор заходу, керівника ГО “Благословення” Олег Андрушків, участь догналітів у ході стала для всіх не просто неприємною несподіванкою, але й справжнім шоком. Догналіти самовільно і завчасно сформували власну колону, невдовзі приєднавшись до прочан УГКЦ.

Участь у сьогоднішньому заході взяв скандальний “єпископ” Василь-Маркіян Гітюк, велика кількість “монахинь” та мирян, які є прибічниками секти. З уст представників  цієї секти звучали старі гасла про “ювенальну юстицію”, гендер тощо. 

Довідка

«Українська правовірна греко-католицька церква» (УПГКЦ) — незареєстрована, офіційно не визнана релігійна організація в Україні, виокремилася з Української Греко-Католицької Церкви у 2008—2009 роках.

У церковних колах УГКЦ і пресі ця нова релігійна організація відома як «підгорецькі отці» або «група Догнала», «секта Догнала», «догналівці», «догналіти» (через ім`ям засновника — чеського священика Антоніна Іллі Догнала).

22 червня 2015 року працівники СБУ під час обшуків у Брюховичах затримали лідерів УПГКЦ та депортували їх з України.

Детальніше про догналітів читайте ТУТ

За матеріалами: РІСУ, zaxid.net, ФБ-сторінки Taras Babenchuk

Фото: ФБ-сторінка Taras Babenchuk