Шпиталь Шептицького у Львові відновив столітні традиції волонтерства професорів-медиків

narodna_lichnyciaУ Шпиталі імені митрополита Андрея Шептицького у Львові відновлено традицію співпраці з найкращими лікарями Львова. Нещодавно було підписано угоду зі Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького, відповідно до якої відвідувачі Шпиталю зможуть отримати консультації професорів медуніверситету.

Львівські вчені, професори та завідувачі кафедр Львівського медуніверистету надаватимуть консультації на волонтерських засадах один раз на місяць, згідно з графіком, за такими спеціалізаціями: дерматологія (доц. Сизон О.О – перший четвер місяця 10:00–13:00), внутрішні хвороби (терапія) (проф. Дутка Р.Я. – друга п’ятниця місяця 11:00–13:00), ревматологія (проф. Надашкевич О.Н. – третя п’ятниця місяця 10:00–13:00), неврологія (проф. Негрич Т.І. – перший понеділок місяця 15:00–17:00), ендокринологія (доц. Урбанович А.М. – перша п’ятниця місяця (лише у жовтні – 27, четвер) 10:00–13:00), імунологія і алергологія (проф. Чоп’як В.В. – другий четвер місяця 11:00–13:00).

Сьогодні у Шпиталі діють послуги консультативно-діагностичного відділення (обстеження, консультації лікарів, сучасна лабораторія для біохімічних та клінічних аналізів та ін.); відділення паліативного лікування (догляд невиліковно хворих); хоспіс вдома – виїзна бригада із послугами догляду важкохворих пацієнтів вдома та супровід їх родин (у межах м Львова); Центр психічного здоров’я: психологічна, психотерапевтична, духовна опіка, консультування психіатра; проект «Домашня опіка» – соціальний догляд одиноких соціально незахищених осіб у домашніх умовах; програма випозичення реабілітаційного обладнання.

«Діючи у медичній та соціальній сферах від імені УГКЦ, Шпиталь Шептицького прагне надавати пацієнтам комплексну допомогу на основі ідеї цілісного підходу до розуміння життя людини: «дух-душа-тіло», − каже заступник адміністратора з медичної частини Наталія Ван Доеверен. − У своїй щоденній роботі працівники Шпиталю, керуючись загальнолюдськими та християнськими цінностями, прагнуть донести до кожного ідею милосердя, співчуття та підтримки».

Вона також розповіла, що благодійна діяльність у Шпиталі здійснюється на засадах соціального підприємництва. Адже, «благодійність – це і спосіб отримати, і спосіб віддати!» «Отже, кожен, хто звертається за послугами до Шпиталю, оплативши медичні послуги, допомагає тим, хто не може сам заплатити за якісні медичні послуги (рентген, УЗД, аналізи та ін). Десять відсотків від оплаченої вартості медичної послуги зараховується у шпитальний фонд допомоги всім, хто потребує підтримки», − пояснила п. Ван Доеверен.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ