“Сім’ї не повинні боятися народжувати”: у Раді Церков звернулися до влади через демографічну кризу

Всеукраїнська рада Церков та релігійних організацій оприлюднила Маніфест на захист прав дітей і сімей. У документі йдеться, що піклування про сім’ї має стати національним пріоритетом. Про це інформує сайт “Релігійна правда”.

“Кожна людина має право на гідне життя в люблячій сім’ї. Життя – від природного зачаття до природної смерті. Це не людська примха і не буква закону, це Божий задум.

Бог створив нас за Своїм образом, отже, кожен з нас покликаний до єдності з Ним, а також до єдності з тими, кого Бог також створив у Своїй любові. Одна з найбільших цінностей кожної країни – це здорові та міцні сім’ї. Саме вони є запорукою зрілого й мудрого суспільства.

Сім’ї, у яких дружина й чоловік впевнені, що одне в одному вони мають захист і безпеку. Де кожен відчуває, що родина вдома його чекає, любить і надихає. Де діти знають, що можуть бути відвертими зі своїми батьками і розповідати й запитувати про все.

На жаль, статистика розлучень і випадків домашнього насилля загрозлива, а пандемія лише загострила ці проблеми. Вони є причиною невиліковних травм не лише для подружжя, але й для дітей. Травмовані особи несуть свої страхи й біль у доросле життя.

На наше переконання, піклування про сім’ї має стати національним пріоритетом. Бо демографічна криза – це реальна біда українського сьогодення. Для кого здійснюються реформи, якщо за одне-два покоління в Україні не залишиться тих, хто буде тут жити й працювати?

Сім’ї не повинні боятися народжувати через відсутність належного соціального захисту і відчуття нестабільності. Підготовка до сімейного життя має стати невід’ємною складовою шкільного навчання та виховання. Відтак отримані у школі знання сприятимуть у створенні здорової сім’ї.

Не конвенції та декларації, а реальне сприяння вихованню у молоді відповідальності та моральної зрілості здатні зробити сім’ї щасливими і захищеними. Родині треба тільки посприяти і вона з Божою допомогою знайде шлях свого зцілення.

Міцні сім’ї в державі – цінніші за поклади золота й нафти, і без перебільшень є єдиною гарантією її розвитку і майбутнього”, – йдеться в маніфесті.

Джерело: Релігійна правда