Сьогодні – четверта річниця інтронізації Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія

3 лютого 2023 року виповнюється четверта річниця інтронізації Предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія. Цього ж дня Блаженніший Епіфаній святкує 44-ліття.

Традиційно вітання з нагоди свята з найщирішими вітаннями на офіційній фейсбук-сторінці публікує Православна церква України.

«Ваше Блаженство! Чотири роки Предстоятельства – ніби й не дуже великий часовий відрізок, але скільки титанічної праці, скільки добрих і важливих справ звершені й започатковані Вами та з Вашого благословення!» – наголошують у вітанні. «В непростих умовах Ви покликані до першосвятительського служіння, але саме в них Ви проявили та продовжуєте виявляти справжню мудрість, духовну силу, міцність і зрілість, доводячи, що головне – це єдність, а не чвари, братерство, а не відокремлення, доброзичливість, а не погрози, справедливість та істина, а не наклепи чи омана.

Дякуємо, що впевнено ведете нас світлим шляхом свободи, гідності і правди. Нехай Господь допомагає і сприяє в усіх Ваших добрих справах. Многих та благословенних Вам літ, Блаженнійший владико!»
 
Спогадами про день інтронізації Предстоятель ПЦУ також поділився на своїй сторінці: «З вдячністю і душевним трепетом згадую цей день чотири роки тому – тоді, в день сорокаріччя, Бог сподобив мене першого в історії єдиної помісної Православної Церкви України урочистого Чину інтронізації як Предстоятеля. Всі мої тодішні почуття не описати вповні, але на все життя закарбував у пам’яті момент, коли з усвідомленням великої відповідальності та надією на волю Божу прийняв цей хрест Предстоятельства – перед Господом, перед самим собою і перед людьми дав слово в тому, що залежить від мене, з честю та гідністю нести його на благо Церкви й українського народу».
 

Блаженніший Епіфаній наголосив: пишається, що є представником нашого славного народу, прославленого своєю відвагою й силою духу на увесь світ, що молиться за нас. 

«Ці чотири роки не були простими для всіх нас, але ми вистояли і зберегли єдність. Ба більше, наша велика родина Православної Церкви України щораз збільшується, тож крок за кроком, але впевнено і вільно ми рухаємося до нашої мети – об’єднання всіх православних українців навколо Київського престолу. Нагадую: двері нашої Церкви і наші серця відкриті для всіх! Ми готові прийняти з любов’ю кожного, хто досі вагається»,  – зазначив Предстоятель ПЦУ.

«Проходячи разом з нашим народом усі важкі випробування, ми вдячні Господу і за всі Його благодіяння щодо нас: за визнання й допомогу світової спільноти, за можливість братнього спілкування з помісними Церквами-Сестрами, за відновлення історичної справедливості, за викриття неправди, за повернення Українській Церкві її прадавніх святинь. Будемо й надалі робити все, що залежить від нас, а в усьому іншому – покладатися на волю Божу. Молюся за всіх вас, за наших захисників Батьківщини, за весь український народ. Нехай Господь благословить весь наш український народ перемогою і миром!» – побажав Митрополит Епіфаній.