СЬОГОДНІ – ДЕНЬ СВЯТОГО ЮРІЯ – ЗМІЄБОРЦЯ. 5 ФАКТІВ ПРО ПОКРОВИТЕЛЯ ЛЬВОВА

Християни східного обряду 6 травня вшановують пам’ять святого Юрія. Із особливою увагою це свято відзначають львів’яни, адже святий Юрій – покровитель міста Лева.

  1. Святий Юрій (Юрій-Змієборець, Святий Георгій, Георгій Переможець) — святий, мученик і воїн, що жив на рубежі ІІІ-IV століття. Походив із християнської сім’ї. Після смерті матері отримав багатий спадок, який роздав бідним. У період переслідування християн імператором Юрій не зрікся своєї віри, за що помер мученицькою смертю.
  1. Святий Юрій вшановується як переможець зла. В іконографії часто зображується як вершник, що вражає списом дракона (останній символізує ідолопоклонство). Святий є однією з найвідоміших постатей в християнському світі та сакральному мистецтві, його історія надихала митців протягом століть.
  1. У княжу добу Юрій став святим патроном візантійських імператорів, а пізніше і руських князів, у яких ім’я Юрія стає улюбленим. Його зображають на гербі Київської області, столичної землі України. Саме з місця особливого шанування Святого Великомученика Юрія Переможця почалося хрещення Київської Русі. Володимир Великий прийняв хрещення в Криму біля Херсонеса у Георгіївському монастирі. Особливо багато для утвердження шанування Святого Юрія зробив київський князь Ярослав Мудрий, який прийняв при хрещенні його ім’я.
  1. Святий Юрій – покровитель воїнів. Християни відзначають Юріїв день як день захисника Батьківщини. Це свято є офіційним у Грузії, Болгарії, Сербії, Хорватії. Раніше широко святкувався як день Захисника Батьківщини і, взагалі, як чоловічий день в Україні. Святий є також покровителем України, Київської області (зображений на прапорі та гербі Київщини), а також головної святині Галичини та Львова — Собору святого Юра.

  1. У Львові є три храми присвячені цьому святому: Архикатедральний собор святого Юра УГКЦ, Свято-Георгіївський кафедральний храм УПЦ, а також храм Великомученика Георгія Побідоносця ПЦУ. Окрім того, святий Юрій є покровителем та опікуном Пласту.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає усіх львів’ян, парафіян та настоятелів зі святом. Хай святий Юрій дарує мужності кожному з нас пережити цей складний час, щоб за його молитвами ми здолали усяке зло. А наше місто під покровом св. Юрія хай розвивається, розцвітає та духовно збагачується.

 

За матеріалами:  ТВОЄ МІСТО

Фото-із мережі Інтернет