“Сьогодні Христос говорить нам про дві заповіді любові: про те, що важливо любити Бога і ближнього”

Сьогодні в цей день ми спогадуємо 129-ту річницю з дня уроди ісповідника віри Патріарха Йосифа Сліпого, який замінив свою кар’єру, велику земну перспективу на 18 років в’язниці і тюремних випробовувань. Будь-хто міг би зламатися, але дві заповіді любові давали йому силу. Нехай сьогодні він навчить нас що означає любити Бога і ближнього. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Преосвященніший Володимир під час розважань на Божим Словом в Архикатедральному соборі св. Юра у середу 17 лютого 2021 року.  

Євангеліє: Мр. 12, 28-37.

28. Того часу один з книжників, що чув, як садукеї сперечалися з Ісусом, побачивши, підійшов і спитав його:– Яка перша з усіх заповідей?29. Ісус відповів:– Перша: слухай, Ізраїлю, Господь, Бог наш – Господь єдиний, 30. і будеш любити Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією душею твоєю, всією думкою твоєю й всією силою твоєю. 31. А друга: будеш любити ближнього твого, як себе самого. Іншої, більшої від цих, заповіді немає.32. І сказав йому книжник:– Добре, учителю: ти сказав по правді, що Він – єдиний, і що немає іншого, крім нього. 33. І що любити його усім серцем, усім розумом та силою всією і любити ближнього, як себе самого – це більш, ніж усі всепалення та жертви.34. Ісус, побачивши, що той відповів розумно, сказав до нього:– Ти недалеко від царства Божого.І ніхто не смів більше його питати.35. Заговорив тоді Ісус і казав, навчаючи у храмі:– Як то воно книжники кажуть, що Христос – син Давидів? 36. Аджеж Давид сам промовив був Святим Духом:Сказав Господь Господеві моєму:сиди праворуч мене,доки не покладу ворогів твоїх підніжком тобі під ноги.37. Сам Давид зве його Господом; як же тоді він – його син?І багато людей слухали його радо.

Результат пошуку зображень за запитом дві заповіді любові

“Цього зимового ранку ми також радо слухаємо Ісуса Христа, який до нас промовляє  через своє євангельське слово. Сьогодні Він говорить про дві заповіді любові, про те як важливо любити Бога і ближнього. Це означає те саме, що двома ногами стояти на землі у житті, у світі і в дійсності і бути недалеко Царства Небесного. Чому недалеко, бо можна зійти з цієї дороги. Завжди є шанс”, – зауважив проповідник.

Свята мати Тереза, каже владика Володимир, говорить, що життя є надто коротким, щоб робити речі, які не є любов’ю. З іншої сторони каже Ісус, що немає більшої любові, щоб життя віддати  за інших. Так, це велике  геройство. Але також важливо, переконаний владика Володимир, щодня жити  для Бога, для ближнього служити.

Єпископ-помічник пригадав, щр сьогодні наша Церква вшановує 129-ту річницю з дня уроди ісповідника віри Патріарха Йосифа Сліпого, якому дві заповіді любові давали силу витривати і перейти через усі роки випробувань.

“Нехай сьогодні Патріарх Йосиф навчить нас, що означає любити Бога і ближнього”, – побажав владика Володимир.