Сьогодні Львів вшановує захисників України (Фото)

DSC_0447У свято Покрови, 14 жовтня, в Україні відзначають 73-ю річницю створення Української Повстанської Армії та День захисника України. З цієї нагоди сьогодні Львів вшанував захисників держави покладанням квітів, освяченням надгробних плит і молитвою.

Урочисті відзначення розпочалися о 8.30 год Молебнем до Богородиці за Україну та її захисників у Гарнізонному Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла.

Опісля представники влади, ветерани, військові, члени молодіжних патріотичних організацій поклали квіти до Меморіалу невідомому воїну УПА. Тут був піднятий Державний Прапор України та зачитана Присяга вояка УПА.

Після цього процесія перейшла до Поля Почесних поховань № 67 на Личаківському кладовищі, де освятили надгробні плити на могилах Героїв Небесної Сотні та відбулося покладання квітів і запалення лампадок на могилах борців за волю України. Молитву та посвячення очолили настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, голова центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ о. Степан Сус, ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах та військовий капелан Львівської архиєпархії УГКЦ о. Тарас Михальчук.

Нагадаємо, що надгробки виготовлено у формі тризуба із каменю чорне габро. Це авторська робота скульптора Андрія Дацка. Фінансування необхідних робіт із виготовлення надгробків та облаштування довколишньої території взяло на себе ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» – загалом, йдеться про близько 170 тис грн.

Опісля всі учасники урочистостей перейшли до Поля Почесних поховань № 76, де поклали квіти до могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на Сході України. Тут відслужили панахиду за загиблими в АТО.

Фото: Олександр Мазуренко