Сьогодні Нерукотворний Образ повертають до Ватикану

1422864416-3341У Львові завершилось перебування Нерукотворного Образу Ісуса Христа, що був виставлений для огляду у соборі святого Юра. За ввесь час перебування реліквії у храмі її відвідали близько 200 тисяч паломників.

Унікальну святиню привезли до нашого міста 30 січня цього року з особистої ризниці Папи Римського у Ватикані. Того ж дня Предстоятель УГКЦ Блаженнійший Святослав спільно з Владиками Священного Синоду УГКЦ відслужили у храмі Вечірню, після чого Нерукотворний Образ відкрили для привселюдного почитання.

10940406_371902099681739_6477126414475374309_nПереговори про приїзд до Львова Нерукотворного Образу Ісуса Христа велись два роки і були серйозні сумніви, що приїзд відбудеться, оскільки, враховуючи ситуацію в Україні, збереження святині викликало побоювання у Ватикані. Крім того, останні 100 років святиню не вивозили за межі Апостольської столиці. Проте Святіший Отець таки дав можливість українцям поклонитись іконі.

Читайте також: Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон – неоціненний скарб християнської традиції

У перші дні миряни могли потрапити у Собор Святого Юра з 7 ранку до 23 години, проте вже з 11 лютого доступ до святині зробили цілодобовим. За різними оцінками, вклонитись Нерукотворному Образу Ісуса Христа щодня приходило понад 10 тисяч вірян. Люди приїжджали з усієї України.

15 лютого, у день празника Стрітення Господнього, на площі перед Архикатедральним собором Святого Юра відбулась молитва за мир в Україні та публічне почитання ікони.

Враховуючи кількість бажаючих отримати доступ до Образу та на уклінне прохання сімей воїнів, загиблих в АТО, поранених бійців та діток з особливими потребами, Римський апостольський престол, як виняток, дозволив продовжити перебування святині у Львові до 19 лютого.

Сьогодні, 20 лютого, Нерукотворний Образ повернуть назад до Ватикану.

Читайте також: В суботу усіх охочих запрошують спільно прибрати територію біля Собору св. Юра

Фото: Костянтин Баранюк та religions.unian.ua