«Знаком великого благословення є те, що уперше за сто років з Апостольської столиці прибув до нас Нерукотворний образ Христа» – Блаженніший Святослав

30 січня, до Львова з особистої захристії Папи Римського привезли унікальну реліквію – оригінал Нерукотворного Образу Ісуса Христа. Святиня буде виставлена до почитання у Соборі Святого Юра до 15 лютого. Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні з владиками Священного Синоду УГКЦ звершив вечірню та відкрив доступ до привселюдного почитання Нерукотворного Образу.

«Знаком великого благословення і підтримки Божої є той факт, що сьогодні,  уперше за сто років, з Апостольської столиці, із базиліки Святого Петра, прибув до нас цей Нерукотворний образ Христа. Дякуємо сьогодні нашому Богові-Отцеві за Його любов до нашого народу і Спасителеві – Ісусові Христові, який, сьогодні діянням Духа Святого робить своє обличчя для нас доступним», – переконаний Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Він також закликав усіх тих, хто приходить, щоб поклонитися до образу, «стати  ангелами-охоронцями, які вдень і вночі моляться  за українське військо».

«Молімося за тих, хто постраждав і залишився без дому, за поранених і тих, хто в полоні, хто вмирає з голоду і холоду, бо їм не дано сьогодні тої ласки, яку сьогодні ми з вами маємо в цьому храмі. Закликаю всю нашу Церкву до неустанної молитви за Україну!» – наголосив Глава і Отець УГКЦ.

«Починаючи з 1870 року, це другий раз, коли цю реліквію дають для Богопочитання у храмі. Це винятково для України у цей важкий час, а також з нагоди святкування 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля. Реліквія є важлива тим, що це не є малюнок. Її назва – Мандиліон з Едеси. Реліквія потрапила до Риму з Едеси. Звичайно, було багато місць, де вона перебувала, подорожуючи до Риму. У Римі у 1870 році Блаженний Папа Пій ІХ наказав перевезти її до Ватикану, оскільки на той момент італійський полководець Гарібальді вже нападав на Рим» – розповів Павел Бенедік, відповідальний за приватну Папську Захристію у Ватикані.

Мандиліон з Едеси – це найстаріше зображення обличчя Ісуса Христа. Едеський король у VII ст. наказав закрити і замурувати реліквію, щоб її не втратити. Згодом під час реставрацій цю реліквію віднайшли.

«Читаючи літературу про святині Церкви, мені потрапила на сторінках святиня цього Нерукотворного образу. Я захопився ідеєю, щоб він був у нас. Коли почав вивчати ті речі, зрозумів, що це нереально, це неможливо, щоб Ватикан таку реліквію світового значення вивіз за межі Ватикану. Але молитва перемагає все. Для України в сьогоднішній час це така річ, яка найбільше нам потрібна, яка би нас об’єднала молитовно. Я хочу, щоб кожен для себе відчув, що може зробити ця свята ікона» – наголошує адміністратор Собору Святого Юра о. Роман Кравчик.

Цікаво, що Ватикан винятково для України вперше за всю історію дозволив цілувати ікону.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua, catholicnews.org.ua

До теми: 

Духовна велич Львова транслюватиме перебування реліквії з Ватикану у Соборі св. Юра

Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон – неоціненний скарб християнської традиції

Під час почитання Нерукотворного образу мирян просять про самодисципліну