Сьогодні стартує Тиждень молитви за християнську єдність 2021

Сьогодні, 18 січня стартує щорічний Тиждень молитви за християнську єдність. Організатором події у Львові є Інститут екуменічних студій.

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету вже більше 15 років працює над питанням єдності між Церквами. Останні десять років інститут долучається до всесвітньої ініціативи проведення Тижня молитви за християнську єдність. Протягом 8 днів, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій об’єднуються у спільних і приватних молитвах за те, щоб послідовники Христа були об’єднанні, як сам Ісус просив це у свого Отця. Щороку ІЕС ініціює проведення молитовних зустрічей між представниками християнських конфесій міста Львова. Цього року, у зв’язку з пандемією, молитва відбудеться в онлайн форматі.
Темою цьогорічного Тижня молитви є заклик Ісуса, записаний у Євангелії від Івана, «Перебувайте у моїй любові й плоди принесете щедро» (пор. Ів. 15. 1-17). Тему запропонувала монаша спільнота з Грандчампу, Швейцарія (Grandchamp). Ця спільнота почала формуватися у 1930 роках, спочатку її учасниками були жінки з Реформаторської Церкви франкомовної частини Швейцарії. Монахині відкрили для себе важливість тиші у слуханні Божого Слова. Згодом, організовуючи регулярні духовні реколекції, вони почали провадити життя в молитві та гостинності. Сьогодні спільнота нараховує 50 сестер, жінок різного віку та конфесій, з різних країн і континентів. Молитва за християнську єдність була в серці цієї спільноти від початку її заснування.
У своїх розважаннях, сестри звертають увагу на важливість вміння слухати Слово Боже і приймати його щирим серцем. Прийнявши його, ми будемо вкоріненні в Божу любов, яка обов’язково почне приносити плоди у нашому особистому житті та у житті наших спільнот і Церков.
Інститут екуменічних студій підготував 8 відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Своїми роздумами будуть ділитися: Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви, Владика Філарет (Кучеров), Митрополит Львівський і Галицький, Українська Православна Церква, о Василь Луцишин, Ректор Львівської духовної семінарії Православної Церкви України та Віце-Президент Всеукраїнського біблійного товариства, о. Григорій Драус, референт комісії у справах екуменізму Митрополичої курії Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви, о. Карапет Гарібян, настоятель храму Вірменського катедрального собору Пресвятої Богородиці м. Львова, Вірменська Апостольська Церква, Михайло Хромяк, канд. філ. наук., викладач Львівської богословської семінарії християн віри євангельської, служитель в «Спільноті Преображення Христового» Церкви християн віри євангельської, о. Богдан Кульчицький, священик Православної Церкви України, Сестра Єлена Герасим, Чин Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви.
Кожне розважання буде супроводжувати молитва. ІЕС буде виставляти відео в інтернет кожного дня з 18 по 25 січня 2021 протягом Тижня молитви за християнську єдність.
Ви зможете переглянути відео на сайті, фейсбук-сторінці чи Youtube-каналі інституту.
Запрошуємо усіх активно долучатися до молитви, щоб разом просити Господа про дар примирення та єдності між християнами.