Сьогодні Церква вшановує пам’ять св. апостола Юди Тадея. 5 цікавих фактів про святого

28 жовтня Церква пригадує постать апостола Юди Тадея. Святий наразі є дуже популярним серед вірян, адже за його посередництвом молільники випрошують чимало ласк у Господа. Однак, мало хто знає про самого апостола, з цієї нагоди ми підготували підбірку цікавих фактів.

1. Апостол  Тадей – великий апостол Христовий.

Разом зі святим Симеоном проводив апостольську працю в Персії, де привів до правдивої христової віри багато поган. Їх діяльність не сподобалась поганським жерцям, які перебували в темноті ідолопоклонства. Тому вони обвинувачували святих Апостолів перед королем Перським, домагаючись їх засудження на смерть. Щоби здійснити свої вимоги, вони заготовили кілька отруйних змій і в певний час випустили їх на Тадея і Симеона. Але, на превелике диво, короля і всіх присутніх, змії не торкнулися святих, а кинулись на поганських жерців і викликали страшний переполох. І тільки голоси святих Тадея і Симеона заспокоїли роздратованих гадюк, які, на заклик святих, покірно приповзли до їх стіп і притулилися до грудей. Це чудо Боже спричинило численні навернення, а король Перський не тільки дарував апостолам життя, але й сам прийняв християнську віру.

2. Святий Тадей – чудесний заступник в несправедливих судових процесах. Коли святі Тадей і Симеоп навчались у Вавилоні, був з ними побожний юнак Єфрозин, котрий зробив для них милостиню. Юнак цей відзначався чистим життям і особливим пошануванням Христової науки. І от зроблено на нього негідний наклеп, який привів його до королівського суду. А саме: якась жінка із знатного роду звинуватила його в тому, що він її звів, заявляючи одночасно, що він є батьком її нешлюбної дитини. Напевно хтось намовив її до такого наклепу, щоби святих Апостолів і їх диякона Єфросина знеславити в очах новонавернених християн. На судовий процес прибули Тадей і Симон, щоб стати на захист звинуваченого. Багато християн та поган були присутні на цьому суді. Апостоли попросили короля, щоби той наказав принести до залу немовля. Коли їх просьбу було виконано, наказали вони дитині в імені Христа засвідчити, чи Єфрозин є дійсно її батьком. І ось здивований натовп почув голосно і виразно з уст немовляти, що звинувачений юнак є абсолютно невинним. Вражений король вимагав від апостолів наказати дитині виявити справжнього винуватця. Але ті відповіли, що покликані обороняти невинних, а не виявляти тих, хто заслуговує покарання. Завдяки цьому чудові Єфросина було виправдано, а король разом зі свитою прийняв хрещення і допомагав святим апостолам у великій справі поширення християнської віри в своєму королівстві.

3. Юда Тадей та Юда Іскаріот — дві різні особи. Саме ця схожість імен вплинула на розвиток культу Юди Тадея. Апостол написав грецькою мовою “соборне послання”, в якому застерігав вірних перед фальшивими науками єретиків. “Ви ж улюблені, що в Дусі святім молитеся, перебувайте в любові Божій, очікуючи милосердя нашого Господа Ісуса Христа. А, однак, осуджених карайте, а інших – спасайте, вириваючи з вогню підступу, а над іншими — виявляй виявляйте милосердя те в страху, ненавидячи навіть одежу, сплямовану тілом”.

4. Юда Тадей – опікун знедолених. Святий Юда Тадей, як знаємо, придбав у Бога особливий привілей – спішити з порятунком на заклик людей, доведених до розпачу. Згадує про це свята Бригітта, якій з’явився Ісус Христос і доручив їй молитися до святого Тадея у всякому горі й біді. Цей великий святий, такий близький Ісусові, не залишає нікого, хто звертається до нього з допомогою в розпуці і вимолює ласки. Цей могутній Покровитель ніколи не підводив. В цьому переконалося багато людей. В журналі «Посланець Найсвятішого Серця» було опубліковано статтю про те, що одна особа звернулась до святого Апостола Тадея в безнадійній справі, обіцяючи 12 Служб Божих за душі в чистилищі, і дочекалася щасливого свого прохання.

5. Помер мученицькою смертю останнім з апостолів. Тіло його перевезено до Риму і поховано в Соборі святого Петра. У Римі його вважають покровителем купців.

                                    Підготувала Юліана Лавриш, за матеріалами www.bpc.org.ua