Сьогодні у Львові освятили наріжний камінь храму на території ліцею імені Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня 2022 року, на території Львівського державного ліцею імені Героїв Крут освятили наріжний камінь майбутнього храму святого Миколая. У самому ліцеї вже діє каплиця, але її масштабів недостатньо, щоб вмістити всіх охочих помолитися.  Символічно, що подія відбулася у День памяті Героїв Крут, коли, в особливий спосіб, згадуємо звитягу і подвиг цих юнаків.

Відтак, у співочому супроводі P&P Quintet настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук, Синкел у справах капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Андрій Хомишин, капелан Львівського державного ліцею імені Героїв Крут о. Володимир Адамчук та капелан о. Нестор Кизик звершили освячення наріжного каменю майбутнього храму. Святиня буде на честь святого Миколая Чудотворця Мирлікійського. 

Отець Володимир Адамчук, звертаючись до присутніх, підкреслив:

“Вірю, що цей храм стане важливою святинею, з якої будемо черпати благодать для нашого духовного життя. І цей храм має бути для ліцеїстів, офіцерів, вчителів тим місцем, де вони могли б прийти і просто побути у тиші і подумати над своїм життям, помолитися за рідних, близьких, за наших воїнів”.

На важливості спорудження храму на території війсьокого навчального закладу закцентував і керівник ліцею, полковник Юрій Гусар:

“Так, на території є маленька капличка. Але щоб вмістити тих охочих, які хотіли б піти до церкви, її явно недостатньо.  Плануємо відкрити цей храм 14 жовтня, на свято Покрови. Вірю, що спільними зусиллями нам це вдастсься. Вдасться заради цих юнаків, заради спільної справи. Тому що для майбутнього воїна є дуже важливим духовний стержень”.

Опісля освячення, учасників події запросили відвідати також музей на території ліцею. Додамо, що до заходу долучилася також керуюча справами виконкому Львівської міської ради Наталя Алексеєва.