Сьогодні у Львові презентували першу біографію Блаженнішого Любомира

Участь у презентації книги авторства Оксани Климончук, взяв Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Також презентували друге видання книги Блаженнішого Любомира “Про гріхи й чесноти”  відразу чотирма мовами.

Біографічна книга має назву “Любомир Гузар”, входить у серію  “Видатні українці” і робота над нею тривала півтори роки:

” Це перша офіційна біографія Блаженнішого Любомира і вона написана на основі спілкування з його родичами, з людьми, які співпрацювали з ним, і навіть жили під одним дахом. І також тло – це його особисті спогади про своє життя. Також це біографія, яка зачіпає його родовід. І коли ми дізнаємося про його прародичі, то розуміємо, що те, що Блаженніший Любомир став таким – це закономірно, бо у нього у родині було дуже багато священиків. І ця проукраїнськість, любов до своєї Церкви, вона плекалася і передавалася із покоління у покоління”.

При підготовці книги авторка багато спілкувалася із Блаженнішим Святославом. 

“Блаженніший Любомир – це була особа, яка заклала підвалини нової цивілізації. У нашому українському домі ми маємо завжди образ Кобзаря, який незрячий, але є такою особою, яка є голосом сумління нашого народу. Тому кобзарів так з одного боку любили і слухали, а з іншого – переслідували і нищили. Блаженніший Любомир був Кобзарем нашого часу. І він фактично залишив нам підвалини нової цивілізації, яку я назвав тоді “Цивілізація Любомира”: любові і миру. І  ми ще до кінця не усвідомили всіх перспектив, які у своїй мудрості намалював перед українцями Третього тисячоліття Блаженніший Любомир. Тому дуже дякую, що ми про нього пам’ятаємо. І я переконаний, що не одна книжка буде написана”, – підкреслив Блаженніший Святослав.

Другиим виданням, яке презентували,  була книга Любомира Гузара “Про гріхи й чесноти” одразу чотирма мовами:  українською, англійською, французькою та російською. Упорядником також була пані Оксана Климончук.

“Це видання, яке зараз презентуємо, доповнене і проілюстроване додатковими малюнками. І думаю діти, які малювали теж зрадіють, що будуть тут представлені. Те про що говорить Блаженніший Любомир,тут про наші чесноти і вади на кожен день, він це справді дуже особисто це переживав. І коли ми починали тільки працювати над цією книгою, ми до кінця не розуміли, що з цього вийде, але після нашої другої, чи третьої зустрічі він сказав:”Ви знаєте, я ще більше почав до людей уважно прислухатися.Як я себе поводжу, як інші люди поводять і наскільки це важливо, коли хтось приходить до тебе і як себе поводить. І Блаженніший був дуже уважний до кожної особи. Не було такого, що ти прийдеш до нього з якимсь питанням: більшим, чи меншим і він тебе не прийме, не пошанує. Це був особистий етикет”, – наголосила пані Оксана Климончук.

Додамо, що  за словами присутніх на презентації, це далеко не останнє видання біографії Блаженнішого Любомира. Попереду багато роботи і хтозна, можливо на наступному Форумі видавців ми побачимо ще більшу за обсягом біографічну книгу.

Підготувала Оксана Бабенко

Фото https://www.facebook.com/ugcc.ua Романа Малка