Сьогодні у Львові вшанували жертв депортації кримських татар

Щороку в Україні 18 травня згадують про жертв депортації кримських татар та відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу. На площі Ринок підняли прапор кримських татар, заспівали Гімн та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Депортація кримських татар відбулась зранку 18 травня  1944 року за наказом Йосифа Сталіна. Понад 200 000 корінних мешканців вимушено вивезли з території Криму. Упродовж  заслання внаслідок жорстоких умов загинула майже половина етнічного населення.   Про це згадує   керівник культурного центру кримських татар у Львові Ернест Абкелямов.

«Про цю трагедію необхідно пам’ятати, адже  геноцид триває досі.  Наразі Крим під окупацією. Близько сотні представників кримських татар знаходяться під арештом, засланні у Сибір на термін 15-20 років. Ми продовжуємо боротись за права та справедливість щодо кримськотатарського народу,  за право жити на рідній Батьківщині».

Свою підтримку кримським татарам також висловив міський голова Львова Андрій Садовий:

«Сьогодні у всій Україні згадують той день,  коли прийшла біда в родини до кримських татар. Ми солідарні і з тими, хто пережив цю трагедію. Для нас є обов’язком, щоб кожен кримський татарин та українець вільно почував на рідній українській землі. Бо  кожен з нас повинен зберігати цю пам’ять. Я би хотів, щоб і мої менші діти полюбили Крим так само, як люблю його я».

Сьогодні у Львові проживає близько півтори тисячі кримських татар. Хоча вони змогли тут влаштувати життя, однак мріють нарешті повернутися у рідний Крим – Батьківщину своїх предків. 

Підготувала Наталя Стареправо, фото Маркіяна Лисейка із пресслужби Львівської міської ради