Сьогодні відбулася зустріч монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ

Сьогодні, 8 жовтня 2019 року в 11 год. у приміщенні Митрополичих палат Архикатедрального комплексу Святого Юрія відбулася зустріч настоятелів богопосвячених спільнот, які виконують своє служіння у Львівській Архиєпархії. У зустрічі взяв участь Високопреосвященний Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

В часі засідання Високопресвященний Ігор повідомив про святкові заходи з нагоди 75 річниці від дня переставлення до вічності праведного Митрополита Андрея Шептицького, які відбуватимуться на Святоюрській горі 1 листопада, та запросив монашество до активної участі. Він також заохотив усіх частіше відвідувати крипту та молитися за прославу митрополита Андрея Шептицького, беатифікаційний процес якого знаходиться на фінальній стадії.

Відтак учасники зустрічі розглянули ряд справ, які відносяться до життя монашества Львівської Архиєпархії.

В першу чергу було повідомлено про те, що найближчим часом Митрополитом Львівським буде проголошено декрет про створення Єпархіальної ради настоятелів богопосвячених інститутів, які діють на території Львівської Архиєпархії. Членами цієї ради стануть усі настоятелі богопосвячених інститутів різного канонічного підпорядкування (папського, патріаршого і єпископського) з уряду. Ціллю цієї ради буде праця над поглибленням співпраці богопосвячених інститутів між собою та з Архиєпархіяльними структурами. Створення Єпархіальної ради настоятелів богопосвячених інститутів є відповіддю на заклик Синоду Єпископів УГКУ 2019 року поглибити сопричастя єпархій з інститутами богопосвяченого життя.

В часі зустрічі було також повідомлено, що 22 грудня 2019 року у Архикатедральному Соборі Святого Юрія відбудеться окреме святкування для монашества у рамках 30-ліття виходу з підпілля УГКЦ. Воно розпочнеться Архиєрейською Літургією в 11 год., яку відслужить Високопреосвященний Ігор (Возьняк). Після Літургії відбудеться церемонія вручення пам’ятних грамот тим монахам і монахиням, які несли хрест свого покликання у нелегкі часи переслідування Церкви в Україні радянським режимом.

Члени зустрічі обговорили також інші питання пов’язані з життями монашества Львівської Архиєпархії.
Накінець зустрічі єрм. Юстин Бойко, Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії, який провадив її, запросив усіх присутніх відвідати крипту, де спочивають мощі праведного митрополита Андрея. Перед його мощами монашество помолилося за прославу на престолах Церкви цього славного мужа віри і за ревні покликання до монашого стану.

Повідомив о. Юстин (Бойко)