Сьогодні вшановуємо пам’ять святої Варвари. 7 цікавих фактів

Християни східного обряду вшановують пам’ять святої Варвари 17 грудня. Пропонуємо цікаві факти, про святу мученицю.

Vmts._Varvara._Ikona._2-ja_pol._XIV_v._GTG

1. Свята Варвара вважається покровителькою від несподіваної смерті.

2. Після смерті Великомучениці її тіло з побожністю було перенесено до Константинополя, де перебувало до ХІ ст., а згодом мощі Св. Варвари були перевезені до м. Києва й покладені в Михайлівському Золотоверхому монастирі. А після зруйнування монастиря в 1930-х роках мощі святої зберігаються у Володимирському соборі в Києві.

3. Глибоко шанував святу Варвару гетьман Іван Мазепа. Він пожертвував для її мощей срібну раку з помостом, обкладеним позолоченими срібними дошками.

4. Постать святої часто можна побачити на геральдиці середньовічної Європи. Так свята Варвара зображена на гербі міста Форст в Німеччині.

5. Часточку мощей св. Варвари у лютому 1945 року привезли до Львова. Тут вона перебуває і до сьогодні у Свято-Георгіївського храмі УПЦ (вул. Короленка, 3). Також часточка мощей святої перебуває у Покровському соборі УПЦ КП (вул. Грушевського, 2)

6. Особливо шанують святу Варвару в Грузії, де її вважають покровителькою дітей.

7. За народною легендою свята Варвара Великомучениця вишила ризи самому Ісусу Христу. У день Великомучениці Варвари гріх прати, білити і глину місити. Можна тільки вишивати та нитки сукати… Беручись до вишивання, колись дівчата хрестились і шептали: «Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила».

Використані матеріали: www.cerkva.info