Ірина Кметь: «Волонтер – людина, яка віддає найцінніше – хвилини, віру, нескореність задля перемоги України»

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Волонтери – це люди, які вкладають свій час, талант чи ресурси у втілення корисних проєктів. Але у теперішній час надважких випробувань волонтер – це людина, яка повністю віддає себе іншим для того, щоб змінити суспільство, країну на краще. Волонтер – людина високих моральних і християнських цінностей, яка готова прийти і послужити брату своєму чи сестрі, виконуючи Заповідь Господню, – любити ближнього, як себе самого. У Євангелії від Матея читаємо такі слова: «Так само Син Чоловічий прийшов не для того, щоб йому служили, але – послужити й дати життя своє на викуп за багатьох» (Мт.20,28). Про те, хто такий волонтер сьогодні, про діяльність волонтерського осередку #Львів_опір, про те, наскільки волонтерська підтримка важлива для військовослужбовців, у ексклюзивному бліц-інтерв’ю розповідає філолог, волонтер Ірина Кметь.

Ірино, що для вас означає волонтер?

Волонтер – людина відповідального чину і відповідного часу: примножує і віддає найцінніше – хвилини, віру, нескореність задля перемоги України.

Що спонукало вас стати волонтером саме під час війни?

Бажання не втратити найдорожче – рідну країну, рідних людей, себе. Прагнення проживати війну не пасивно й руйнівно передусім для себе, а конструктивно, з максимальними позитивними змінами у собі й довкола. Волонтерство – це рух, дія, спілкування, взаємонаповнення, усвідомлення того, що найцінніший час – зараз, нині. Від цього залежить наше завтра.

Ірино, розкажіть про свою волонтерську діяльність

Щодня разом із братом, побратимами й посестрами працюю у волонтерському осередку #Львів_опір. Допомагаємо військовим і тим, хто постраждав на теренах, уражених війною. Забезпечуємо різні напрямки діяльности осередку – від контактування з адресатами й налагодження співпраці зі жертводавцями, до безпосереднього здійснення замовлень  та інформування про все, що в нас відбувається, на нашій інформаційній сторінці у Фейсбуці. Родзинка нашого осередку – штормові сірники й розпали.  Виготовляємо безперервно, щодня надсилаємо на фронт.

Наскільки волонтерська підтримка важлива для військовослужбовців?

Надважлива, адже ми для військових – надійний тил, моральна підтримка. З багатьма бійцями познайомилися в госпіталі й далі продовжуємо спілкування. Розуміємо, що їм довелося пережити, допомагаємо їм жити далі. Це нелегко, але в цьому бачимо сенс і нашої праці. Ми дякуємо захисникам, а вони нам. Волонтерство – це школа зрілости, довіри, стійкости. Вчимося цього щодня, допомагаємо й іншим у цьому.

Ваші поради для тих, хто, як і ви, хоче долучитися до волонтерської діяльності?

Прийти в осередок з бажанням працювати. Роботи знайдеться для всіх.

Підготувала Юліана Лавриш