Сьогодні з Літургії у Львові розпочався всеукраїнський молодіжний фестиваль “Вітер-На-Дії”

 16 вересня 2018 року на території УКУ розпочався молодіжний християнський фестиваль “ВІтер-На-ДІї”. Подія зібрала тисячі хлопців та дівчат  з різних куточків України. До вечора очікують на 5 тисяч осіб. 

DSC_1669

Діє 3 тематичні майданчики (духовний, інтелектуальний, мистецький) до яких залучили понад 50 спікерів. Лунає якісна музика, присутні займаються літніми видами спорту, діти танцюють банси. Запланований кінопоказ фільму “Сіль”. Під час перегляду молодь особисто почує свідчення монахів, на мить зазирне “за куліси” богопосвяченого життя. Ввечері буде розмова “Віра-зневіра” за участю єпископа-помічника Львівської Архиєпархії владики Володимира Груци .

  Масштабний фестиваль розпочався із Літургії, яку очолив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії владика Петро Лоза.  Під час проповіді він закликав молодь бути відкритими до дії, розвивати свої таланти і творити добро для ближніх. 

DSC_1657

    В УКУ поєднується інтелектуальне і духовне, а також – це місце, де зустрічаються традиції і сучасність – вважає декан-засновниця бізнес-школи УКУ Софія Опацька:

“Цей фестиваль також можна схарактеризувати таким чином. Адже тут ми осучаснюємо традиції, робимо їх ближчими до молоді”.

DSC_1660

 Заступник Львівського міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко наголосив:

Я думаю, що тут відбувається щось надзвичайне.І його навіть важко виміряти кількістю спікерів, кількістю учасників, а певно головним еквівалентом тут буде кількість натхнення, яке отримають присутні. Впевнений, що тут започаткується дуже багато проектів. Тому дуже дякуємо за цю сильну енергію, яку поширили на все місто”

 Важливим аспектом фестивалю є те, що тут комфортно різній молоді. Не обов’язково належати до спільноти Церкви, щоб бути на масштабній події. Про це розповів голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ (ця комісія і ініцювала фестиваль) о. Ростислав Пендюк:

Наша мрія була створити такий майданчик, де молодь отримає нагоду різних зустрічей. Зустрічей між людьми, із цікавими нашими спікерами, гостями, ну і звичайно зустрічі з Богом. Адже наша молодь упродовж дня користає нагодою приступити до Сповіді”.

  Додамо, що під час духовного майданчика молодь долучається до молитви Тезе, Ісусової молитви, а також запланована “Псалмодія” із о. Лукою Михайловичем.

Детальну програму можна знайти тут