Сьогодні знову відкрила двері для вірних Андріївська церква у Києві

Сьогодні, в день пам’яті святого апостола Андрія Першозваного, після тривалої реставрації знову відкрила свої двері для вірних унікальна святиня – Андріївська церква, яка постала на київських схилах 258 років тому за проектом видатного архітектора Франческо Бартоломео Растреллі. Про це повідомляє фб-сторінка Православної Церкви України.
В цей святковий день було звершене й перше після реставрації урочисте богослужіння, яке очолив представник Вселенського Патріархату митрополит Гальський Еммануїл у співслужінні Екзарха Вселенського Патріарха єпископа Команського Михаїла та архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія (Зорі).
«Сьогодні ми з повним послухом перебуваємо тут за дорученням нашого Предстоятеля Всесвятійшого Вселенського Патріарха, щоби представляти його на сьогоднішньому святі і напередодні другої річниці відтоді як відбувся Об‘єднавчий Собор, на якому було обрано Предстоятелем автокефальної Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія», – сказав у своєму слові митрополит Еммануїл.

Владика Еммануїл наголосив на особливому значенні апостола Андрія Першозваного для Української Православної Церкви, а також засвідчив підтримку Матері-Церкви для всіх помісних церков, які прийняли від неї благовістя, а особливо для Православної Церкви України. Митрополит Еммануїл подякував представнику Блаженнійшого Митрополита Епіфанія архієпископу

Євстратій Зоря

за співслужіння й попросив передати найщиріші вітання Предстоятелю Православної Церкви України.

Нагадаємо, що на місці сучасної Андріївської церкви на початку XIII століття стояла Хрестовоздвиженська церква, назва якої нагадує нам літописні перекази про те, що саме тут апостол Андрій Першозваний спорудив хрест, передбачивши появу великого міста: «На горах цих засяє благодать Божа, і буде місто велике, і багато церков воздвигне тут Бог». Пророцтво святого апостола справдилося, і крізь віки ми сьогодні у відродженій духовній святині єдиними вустами разом з нашими православними братами дякуємо Господу за всі Його благодіяння щодо нас. Слава Ісусу Христу!
Джерело: ПЦУ