Сьогодні звершили освячення храму св. Йоана Павла ІІ РКЦ у Львові-Сокільниках. ФОТО

Сьогодні, 18 липня 2020 року, у Львові-Сокільниках звершили освячення римо-католицького храму св. Йоана Павла ІІ, а також сімейного центру. Очолив освячення храму Кардинал Конрад Краєвський у співслужінні із Митрополитом і Архієпископом Львівським РКЦ Мечиславом Мокшицьким, єпископом-помічником Львівської Архідієцезії Едвардом Кавою, настоятелем парафії о. Григорієм Драусом та численним духовенством.

У своєму слові подяки настоятель парафії о. Григорій Драус не лише висловив вдячність, але також підкреслив, що осердям цієї парафіяльної спільноти є родини, зокрема багатодітні.  Головними завданнями на  сьогодні, о. Григорій бачить відкривати двері для Христа, а також нова євангелізація для охрещених та невіруючих.

Митрополит Мечислав Мокшицький підкреслив, що збираючись у цьому храмі присвяченому святому Йоанові Павлу ІІ неможливо не повернутися 2001 рік, коли Папа відвідав Львів.

“Ця Церква постає у складному історичному часі для України. На Сході триває війна,  а весь край знаходиться під загрозою епідемії COVID-19. Однак ми не злякалися цих труднощів, а посилили наші старання, результатом чого стала ця будівля, яку передаємо Богові, через руки та заступництво святого Йоана Павла ІІ, як дар нашої віри і вдячності. Нагодою для цього є 100-та річниця від Дня його Народження. Неприхованою радістю для всіх нас є присутність  Його Еміненції Отця Кардинала Конрада Краєвського,Папського  розподілювача милостині,близького співпрацівника Папи Франциска, а раніше св. Івана Павла ІІ”.

Натомість Кардинал Конрад Краєвський, що у сьогоднішні непрості часи маємо брати приклад із Папи Йоана Павла ІІ, який колись на запитання: “Чого ти боїшся?”, – відповів, що не боїться нічого. Така відповідь можлива лише коли людина всеціло довіряє Богові. Терплячи хвороби наприкінці життя, Папа ніколи не нарікав, а мав сміливо дивився труднощам у очі.

“У своєму житті треба розносити довкола “запах Бога”. А храм, який за хвилю буде освячений, служить нам для того, щоб ми могли щодня Бога нести у щоденне життя. Коли св. Папа Іван Павло ІІ спілкувався з іншими людьми,то він слухав їх так уважно, що відчувалося, що та людина,яка перебуває зараз поруч, є найважливішою.  Він у ближніх бачив Христа. Якщо хочемо бути святими, живімо за Євангелієм!”.

Додамо, що  парафія св. Йоана Павла ІІ спершу розміщувалася в Українському Католицькому університеті. Візитівкою парафії було і є проведення щорічної екуменічної події “Римське Різдво”.  У 2017 році у Сокільниках була освячена тимчасова каплиця, паралельно тривало будівництво храму, який і освятили сьогодні.

Підготувала Оксана Бабенко, фото Ярини Балабаник