Спільнота УКУ запрошує на духовний вечір

ucuУ рамках святкових урочистостей із нагоди освячення Храму Святої Софії -Премудрості Божої 11 вересня в УКУ відбудеться духовний вечір «Пізнаймо світ, щоб Бога пізнати». Університет запрошує послухати музику та більше дізнатися про «софійність» новозбудованої церкви.

Театральні перформанси у виконанні народних артистів та студентів УКУ, духовна музика, виступи Клиросного хору «Глас», струнний квартет під керівництвом Оксани Трунко, Наталки Половинки і студії «Ірмос» та  Оксани Мухи – лише частина концертної програми.

За словами режисера майстерні «Мистецький простір» та вечора Уляни Мороз, ідея заходу – пошук образу премудрості: що означає «софійність» в контексті історії, у контексті Божої премудрості, яке значення має для спільноти.

«Ми довго думали над форматом заходу. Не хотіли класичного концерту.  Адже 11 вересня вшановуємо усікновення чесної голови св. Івана Хрестителя. Вшановуючи пам’ять Івана Предтечі, вірні у цей день дотримуються строгого посту. Проте посвячення храму – це свято як для університету, так і для громади міста. Тому вирішили робити духовний вечір – подячний, піднесений, але не надмірно помпезний» – розповідає Уляна Мороз.

За її словами виступи виконавців будуть перемережені відеорядом, який допомагатиме розкрити тему пошуку мудрості. Учасники також роздумуватимуть над питанням, чому так важливо іти в науку з вірою, чому науковці без віри є сліпцями, які можуть намацати окремі деталі, проте не осягнути

«Патріарх Йосип Сліпий, Митрополит Андрей Шептицький звертали увагу на те, що світ ми осягаємо через розум і віру. У цьому і полягає ідея «софійності». Не все в житті можна пояснити через науку. Де закінчується межа людських знань, там починається віра. Уміння поєднати розум і віру – це надбання мудрості. Ще Папа Римський Іоанн Павло ІІ казав, що віра і розум – це наче два крила, які допомагають людині піднятися до вершини пізнання. Не вийде піднятися вгору лише з одним крилом – не буде руху, лише крутіння на місці. Два крила допомагають рухатися вперед і підніматися все вище і вище», – пояснює отець Михайло Городиський з духовно-пасторального відділу УКУ.

За задумом університетський храм Святої Софії-Премудрості Божої стане тим духовним стержнем, навколо якого буде обертатися наукове, духовне літургійне життя університету. Це унікальна церква, яка є символом єдності і втіленням Божої премудрості.

Через храмові споруди як витвори мистецтва можна показати багатогранність Бога. Університетський храм, зокрема, стане місцем формації християн і відображатиме історичну тяглість традиції.

Внутрішня концепція храму є глибоко символічною, оскільки відображає найважливіші віхи вселенської та української історії спасіння. Внутрішня структура храму має три рівні: єрусалимська крипта Гробу Господнього, римська нижня церква Св. Климента Папи і головна церква Святої Софії-Премудрості Божої.

Кожна з церков пов’язана із ключовими постатями в історії України, про які багато розповідатимуть впродовж вечора.

«Початком «софійності» є Константинопольська церква Святої Софії. ЇЇ ми пов’язуємо з особою Володимира Великого, за якого з Константинополя на Київську Русь поширилося християнство в обряді хрещення. Потім Ярослав Мудрий будує Храм Софії Київської. Храм Святої Софії у Римі пов’язуємо з постаттю Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого. Свого часу Храм Святої Софії у Римі був консолідуючим елементом для всієї української Церкви і на поселеннях. Саме там у Римі Патріарх Йосип Сліпий після повернення із сибірського заслання  створює Український католицький університет. Університетський храм Святої Софії-Премудрості Божої стане єднальною ланкою з глибоким підґрунтям, яка вказуватиме на тяглість традиції», – розповідає духівник університету о. Тарас Островський.

Особливою частиною програми стане молитва Митрополита Андрея Шептицького про Божу мудрість. Початок духовного вечора – о 19.30.

За матеріалами: сайту Українського Католицького Університету