Стан здоров’я Предстоятеля Кіпрської церкви важкий

Погіршується стан здоров’я Архієпископа Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостома II. Останні чотири роки ієрарх бореться з раком.

Про це повідомляє OrthodoxTimes.com.

Предстоятель Кіпрської Церкви пройшов низку курсів лікування як на Кіпрі, так і за кордоном. Однак на цей час його стан погіршився, і він залишається в ліжку в архиєпархії та отримує необхідну медичну допомогу.

«Стан його здоров’я важкий, оскільки відомо, що він хворіє на колоректальний рак. Він здатний спілкуватися з навколишнім світом, виконувати свої обов’язки та повсякденні завдання. Біля нього чергують цілодобово медсестри, ми надаємо все необхідне. Було погіршення, але потім було стало краще, хоча стан залишається важким», – розповів його особистий лікар Йосиф Касіос.

Нагадаємо, що 24 жовтня 2020 року, під час синодальної спільної Божественної літургії Хризотсом ІІ вперше пом’янув у Диптиху ім’я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, чим визнав Автокефалію Православної церкви України. Це своєю чергою викликало лють Московської патріархії, зокрема патріарх Кирил (Гундяєв) перестав поминати Хризостома ІІ під час богослужіння, а РПЦ почала спричиняти розкол в Кіпрській церкві, та розірвала євхаристійне спілкування з єпископами, які підтримали рішення Хризостома ІІ стосовно визнання ПЦУ.

Папа Франциск цілує панагію Хризостома II

Кіпрська православна церква є однією з найдавніших церков Сходу. Вона посідає 10-е місце в диптиху автокефальних помісних церков і є частиною грецьких православних церков. Її автокефалія була підтверджена в 431 році на ІІІ Вселенському Соборі в Ефесі. Засновником церкви за переданням вважається апостол Варнава.