«Станьмо пліч-о-пліч у змаганні за мир, який розпочинається з нас» – спільне звернення владик Львова до громади з нагоди Дня пам’яті та примирення

mak-300x169З нагоди Дня пам’яті та примирення владики різних християнських конфесій Львова звернулися до громади із закликом не піддаватися на провокації та спільними зусиллями утверджувати мир. Під зверненням підписалися: Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк), Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк), місцеблюститель Київського митрополичого престолу УАПЦ, Митрополит Львівський Макарій (Малетич), Архиєпископ-Митрополит Львівський РКЦ Мечислав (Мокшицький), Єпископ Львівський і Галицький УПЦ Філарет (Кучеров).

У зверненні духівники порівняли українців з першими апостолами які були свідками життя Ісуса Христа, хоча й перебували поруч, бачили чуда, які Він творив, але так до кінця й не розуміли, чому вони йдуть до Єрусалиму, а Той, у кого вони повірили, має померти.

«Впродовж вже не одного року Україна крокує своїм “страсним тижнем” – часом болю й розчарування, віри і зради, любови і ненависти. Проте так важливо не забувати цілі нашої мандрівки, того, куди ми прямуємо, що прагнемо осягнути… Сьогодні ми – як і апостоли тоді – перебуваємо в небезпеці дозволити вмерти нашій мрії, втратити віру в інше, Нове Життя. Не біймося! Христос не вмер, а своїм Воскресінням оживляє наші мрії, надає їм сенс і здійснює їх. Сьогодні Він прагне й нам подарувати Мир, але чи готові ми його прийняти?» – запитують архиєреї.

У зверненні окреслено мир як простір і час, «в якому ми можемо зустрітися з Богом, але маємо так багато противників, які намагаються порушити цей благоговійний стан, зруйнувати мир серця. Іноді й ми самі, спокушені нечистим, стаємо носіями хаосу й смерті мрій наших ближніх». Щоб цього не сталося єпископи закликають усіх християн стати будівничими “Царства Миру”.

«Повірте, що хоч це справа не легка, проте можлива до виконання. Пригадаймо слова Христа: “Блаженні миротворці, бо вони Синами Божими назвуться”, і подумаймо: які ж ми щасливі, що сьогодні народилося так багато тих Дітей Божих – наших військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які стали хранителями нашого Миру, оберігаючи життя і цілісність нашої держави» – йдеться у зверненні.

Духівники закликали подякувати усім нашим захисникам, що повернулися з війни із ранами тілесними та душевними, які живуть нині поруч з нами, є нашими рідними, сусідами. А також попросили молитися за них, їхні сім’ї та родини.

«В оцю першотравневу й суспільно напружену пору супроти злоби й підступів нашого невидимого та видимого ворога, володаря хаосу, увійдімо в дні скорботи за полеглими та подяки живим. Станьмо пліч-о-пліч у змаганні за Мир, який розпочинається з нас. Не піддаваймося на провокації тих, які хотіли б День примирення та перемоги використати у своїх підступних цілях задля розбрату у нашому суспільстві. Хай Мир Господній перебуває з Вами!» – такими словами завершують спільне звернення до громади владики різних конфесій Львова.

Повний текст звернення