Стародавній монастир на Львівщині переоблаштують під чотири дитячі будинки

У м. Рава-Руська за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та Центр діалогу українсько-польської культури.

Про це розповіли у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

«Вчора у нас була робоча поїздка до м. Рава-Руська, де ми оглянули стан будівництва чотирьох дитячих будинків сімейного типу та Центру діалогу культури. Вони будуть створені в процесі реставраційних робіт Монастирського комплексу отців Реформаторів», – зазначили в департаменті.

Як повідомив начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис, реставрація Монастирського комплексу отців Реформаторів розпочалася ще у 2015 році з ремонту даху. Його зробили за кошти Міністерства інвестицій та розвитку Республіки Польща.

«У ході домовленостей було досягнуто згоди про передачу споруди колишнього монастирського комплексу отців Реформаторів у м. Рава-Руська безоплатно у власність Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви за умови будівництва на його базі дитячого будинку сімейного типу, що складатиметься з чотирьох сегментів для чотирьох сімей по 10-12 осіб», – розповів Володимир Лис.

В ОДА наголосили, що успішна реалізація проєкту дозволить не тільки зберегти пам’ятку архітектури XVIII століття, але й поглибить добросусідські відносини з Республікою Польща та надасть Монастирському комплексу отців Реформаторів нового соціального значення.

Джерело: https://svitogliad.com/