Стартував набір учасників на освітньо-грантову програму для підтримки і розвитку християнських команд

У БО «Українська освітня платформа» стартував набір учасників на освітньо-грантову програму «Соціальні інновації громад». Програма є шансом реалізувати ідею соціального проекту, підсилити громаду та отримати корисні знання з написання проєктів, мережування, а також комунікацій. А на завершення навчання найкращі проєкти отримують грантову підтримку у розмірі 40 000 гривень. 

«Соціальні інновації громад» – освітньо-грантова програма для підтримки та розвитку християнських команд (УГКЦ, РКЦ, ПЦУ, протестанти тощо) міст та селищ по всій Україні. Вона дає можливість втілити ідею соціального проєкту,  спрямованого на молодь, дітей та підтримку сімей у кризі. Навчання відбуватиметься у гібридному форматі та включатиме в себе три зустрічі у Львові, Кропивницьку та Дніпрі та дві онлайн-зустрічі.

Команди, які обирають шляхом конкурсу, матимуть лекції, воркшопи, роботу в групах, дискусії, менторський супровід та простір для вільного висловлювання. А на завершення навчання у 10 з кращих команд, які пропрацювали свою ідею, буде можливість отримати грант на реалізацію власного проєкту. 

«Соціальні інновації громад – це освітня програма для християнських команд, що прагнуть втілювати соціальні проєкти. Тож, якщо громади мають соціальну ідею, яка необхідна їхньому населеному пункту, регіону, а також потребують підсилення, для них ця освітньо-грантова програма є чудовою можливістю для старту, поскільки тут вони отримують як теоретичну базу, менторський супровід введення проекту, а також фінансову допомогу для старту проекту», – Олеся Парфан, координаторка програми «Соціальні інновації громад» БО «Українська освітня платформа»

У межах програми учасники отримають:
1) Навчання заради підсилення вашої команди та ідеї:

 • Як правильно аналізувати громаду, визначати соціальні проблеми та будувати шляхи їхнього вирішення?
 • Як планувати проєкт — місія, цілі, завдання, цільові аудиторії?
 • Як правильно бюджетувати проєкт та як залучати ресурси на його втілення?
 • Як успішно прокомунікувати проєкт та залучити до нього громаду?
 • Як розвивати команду  втримати, мотивувати та розвивати команду волонтерів?

2) Менторський супровід від команди, що має релевантний досвід  втілення соціального проєкту, впродовж реалізації

3) Мережування та знайомство з  командами однодумців зі всієї країни

4) Можливість отримати фінансову підтримку для втілення своєї ідеї у розмірі до 40 000 гривень (* підтримку у розмірі до 40 000 грн отримають 10 найкращих соціальних ідей)

Критерії відбору команд-учасників програми:

 • Актуальність та соціальна значимість – проєкт має вирішувати реальну проблему громади.
 • Інноваційність – запропонуйте нестандартне рішення проблеми, таке, яке зацікавить аудиторію.
 • Сталість – програма підтримує проєкти, де чітко зрозуміло, як вони будуть розвиватися після гранту, в яких є бачення майбутнього та перспектив росту.

Умови участі в програмі

 • Мати ідею соціального проєкту для села/селища/міста та досвід в реалізації таких проєктів;
 • Мати команду з 2 людей (лідером команди має бути: священник, пастор, активний християнин/ка або представник монашого згромадження) 
 • Мати зареєстровану неприбуткову (громадську, благодійну, релігійну) організацію та рахунок в банку.
 • Пройти відбір команд та презентацію своєї ідеї.

Які витрати покриваються для учасників програми?

В межах програми покривають:

● Навчання на 3-х освітніх модулях програми;

● Проживання та харчування (на офлайн модулях);

● Роздаткові матеріали.


Програма не покриває:

● Трансфер учасників та учасниць до місця проведення модулів.

Чи платне навчання на програмі?

Навчання безкоштовне, адже проєкт фінансується за підтримки БФ «Porticus Foundation», що реалізується БО «Українська освітня платформа». Разом з тим, у разі відбору ваша команда зобов’язана пройти та завершити навчання, що закріплюється підписанням договору.

Увага! Українська освітня платформа у межах програми «Соціальні інновації громад» співпрацює лише з УГКЦ, РКЦ, ПЦУ (УПЦ КП) та протестантськими християнськими спільнотами України.

Реченець:

Підготовчий етап

13 березня – 7 квітня – набір учасників

10 квітня – оголошення результатів відбору

11-12 квітня –  препітчинг ідей онлайн (презентація ідей командами та вибір найбільш реальних для втілення в рамках програми)

Освітня частина

25-27 квітня  – І навчальний модуль (Львів)

16-18 травня – II навчальний модуль (Кропивницький)

13-15 червня – III навчальний модуль (Дніпро) 

* окрім модулів програма включатиме освітні події онлайн

 

Запрошуємо до спільноти відповідальних. Для участі у програмі реєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/RyYmUMkCe451jG2W7 

При виникненні запитань контактуйте: projects.lis@ukredu.org

Довідка

Українська освітня платформа — драйвер суспільних змін в країні. Благодійна організація, яка втілює інноваційні соціальні проєкти, створює освітні програми для громадських лідерів та організацій. Працює у регіонах України через мережу опорних центрів. Заснована у 2000 році у Львові (до 2021 рр. — БО «Львівська освітня фундація»). 

З 2010 року підтримала понад 1 200 000 дітей із кризових сімей у кризі. Є членом Міжнародної організації з захисту прав дітей FICE International. З початку російсько-української війни заснувала волонтерський рух української молоді «Будуємо Україну Разом».  Окрім цього дала старт соціальній майстерні «WoodLuck» і запустила рух добросусідства в Україні. 

Від початку повномасштабної війни Українська освітня платформа розгорнула гуманітарну місію. Спільно з партнерами евакуювала із зони бойових дій та прифронтових територіях понад 10 500 осіб. Розмістила у тимчасових прихистках понад 100 000 людей з постраждалих громад. А також передала 3 000 000 кілограм гуманітарної допомоги. У співпраці з Дитячим фондом ООН (Unicef) та іншими партнерами надає підтримку сім’ям з дітьми.