Студенти львівської семінарії розпочали навчальний рік з опери

Навчальний рік у Львівській православній богословській академії (ЛПБА) розпочався з культурної програми — студенти першого і третього курсів відвідали Львівську Національну Оперу.

Розповідь та фотозвіт про це розміщено facebook-сторінці ЛПБА.

Повідомляється, що заходи відбулись «у рамках культурного виховання».

Так, «студенти 1 курсу ЛПБА з курсовим наставником прот. Андрієм Лотоцьким 10 вересня відвідали оперету “Анна Главарі” (за мотивами оперети “Весела вдова”) у постановці режисерки Ганни Воловецької у Львівській Національній Опері».

А «студенти 3 курсу ЛПБА з курсовим наставником ігуменом Кипріаном Лозинським 10 вересня відвідали оперу С. Гулака-Артемовського  “Запорожець за Дунаєм” у постановці режисерки Оксани Тараненко у Львівській Національній Опері».

Також читайте: Діячка єврейської громади Львова, яка викладала в православній академії, відзначила 95-ліття 

Фото: Львівська православна богословська академія 

Ініціатором подібних заходів у львівській духовній семінарії є декан богословського факультету ієромонах Кипріян (Лозинський). В коментарі «Духовній величі Львова» він розповів про враження майбутніх священників від опери.

«Я намагаюсь часто організовувати відвідини Оперного театру, тим більше, що від дирекції нам надходить запрошення. Етикет та культурність в сучасному світі для священника є дуже важливими. В семінарії здебільшого навчаються хлопці зі сіл, тому коли вони вперше потрапляють в театр, то звертають увагу на його красу. А опера їх поки ще не цікавить, вона їм мало зрозуміла, особливо, коли виконується іноземною мовою. Однак з кожним разом вони все більше зацікавлюються — з часом починають оцінювати гру акторів, костюми, декорації, музику та спів, і вже просять мене повести їх в театр», – розповів о. Кипріян (Лозинський).

Також читайте: О. Михайло Сивак: «Я не уявляв собі, що священник може бути якийсь інший»

Проректор ЛПБА о. Михайло Сивак в коментарі сайту «Духовна велич Львова» розповів, що формування в духовному навчальному закладі передбачає не лише здобуття богословської освіти, але й всебічний культурний і мистецький розвиток студентів. 

«Наші студенти не вперше відвідують театр. Це нормальна практика. Також, коли я навчався в Київській православній богословській академії, ми неодноразово відвідували різні театри столиці», – зазначив о. Михайло Сивак.

Послухавши оперних співаків в неділю, вже в понеділок першокурсники мали перше практичне заняття з церковного уставу з досвідченим протодияконом Симеоном Пігурою.

Також читайте: Студенти ЛПБА відвідали польські поховання Личаківського кладовища

Ігумен зі Львова своєрідно висловився щодо обговорення календарної реформи

«Як спілкуватися з психами»: Що читають львівські священники?