Суд покарав львів’янина за висміювання Православної церкви України в соцмережі

Личаківський суд Львова оштрафував львів’янина, який висміював у Facebook Православну Церкву України та її священників. Відповідне рішення 9 грудня 2022 року оприлюднене в єдиному державному реєстрі судових рішень. Про це пише ZAXID.NET.

Висловлювання, «що містять прояви мовленнєвої агресії, третирування, крайньої зневаги до ПЦУ та її священнослужителів, популяризують/пропагують нетерпиме, вороже ставлення до ПЦУ, ображають релігійні переконання її вірян та прибічників, розпалюють ворожнечу та ненависть на релігійному ґрунті», були опубліковані в соцмережі «Facebook». Чоловік створив сторінку, де у травні 2021 року публікував  принизливі твердження про парафії та священнослужителів ПЦУ, саркастичні рекомендації ПЦУ «в угоду США перекроїти свій церковний одяг у нацистському стилі» тощо, вживав зневажливі найменування та зауваження на кшталт: «религиозно-политическая химера», «циничному ряженому духовенству нужны не Евангелие…». До слова, цей профіль у фейсбуку вже видалений.

Такі дії львів’янина, який, за даними суду, має вищу освіту, раніше не судимий і на обліку у лікаря-нарколога чи психіатра не перебуває, суд кваліфікував за ч. 1 ст. 161 ККУ. Рішення прийняв суд під головуванням судді Володимира Мармаша. 

Зазначається, що обвинувачений покаявся, сприяв розкриттю злочину і уклав угоду з прокурором, що пом’якшило обставини справи. Тож у вироку суду ідеться про стягнення з нього штрафу у 5100 грн (300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) і 6006 грн на оплату залучення експерта.