«Світоч Духовності»: у храмі свв. Кирила і Методія вшанували пам’ять митрополита Шептицького

11150627_791427597592253_4959529065912637788_nУ неділю, 3 травня, у храмі святих Кирила і Методія у Львові ( вул. Угорська,1), було проведено конференцію «Світоч духовності», присвячену 150-літньому Ювілею Митрополита Андрея Шептицького.

Захід відбувся з благословення настоятеля о. Володимира Сичака та з ініціативи і за організації директора Катехитичної школи ім. блаж. Йосафати Гордашевської, магістра богослов’я Лесі Васьків.

«Я вважаю, що подібного роду заходи є надзвичайно важливими у наші непевні часи. Митрополит Андрей був тою людиною, яка вміла консолідувати суспільство силою віри та любові. Він став духовним батьком для скривдженого українського народу, зумів певним чином пробудити у багатьох почуття гордості за свою землю», – розповіла Леся Васьків.

З науковими доповідями на конференції виступили професор Олег Огірко («Принципи родинного виховання у спадщині Митрополита Андрея Шептицького») та о. Полікарп (Марцелюк), ЧСВВ («Митрополит А. Шептицький – Український Мойсей»).

150221_106456419422711_6707099_n«Для молодого українського покоління, яке тільки починає своє життя, постать Андрея Шептицького, нескореного Глави Української Греко-Католицької Церкви, є орієнтиром до розуміння того, якою повинна бути справжня людина: не лише свідомим громадянином і щирим патріотом, не просто мислителем і особистістю, сповненою принципів і відданості ідеї добра, але й ніколи не забувати про милосердя, співчуття і прощення. Адже саме в цьому, а не в ненависті, закодована одвічна істина християнської віри. Митрополит Андрей боровся за правду, за свою Церкву і паству, ніколи не відрікався від них. На його прикладі можемо бачити, що саме сила любові була його найбільшою зброєю. А Церква, осяяна його благословенням, пройшла через терни катакомб і сьогодні стала вільною. Вчення Шептицького і його безсмертні думки містять у собі надію і навіть впевненість, що вільним стане також й цілий наш народ», – наголосила директор Катехитичної школи Леся Васьків.

Під час свята було також представлено театралізовану постановку «Велетень духа», яку підготувала Леся Васьків (ця вистава здобула перше місце у міському Конкурсі театралізованих постановок, присвячених Митрополиту А. Шептицькому). Музичний супровід вистави забезпечував дитячий церковний хор під вмілим керівництвом п. Зеновії Сичак.