Священник родом зі Львова став єпископом-помічником Київської Архиєпархії УГКЦ

19 лютого 2023 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відбулася Архиєрейська хіротонія о. Андрія Хім’яка. Він став новим єпископом-помічником Київської Архиєпархії УГКЦ.

Головним святителем був Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, співсвятителями – владика Богдан, апостольський екзарх в Німеччині та країнах Скандинавії, і владика Степан, єпископ Курії Верховного Архиєпископа.

Нагадаємо, 3 листопада 2022 року пресслужба Святого Престолу повідомила, що Святіший Отець дав свою згоду на обрання отця Андрія Хім’яка єпископом-помічником Київської Архиєпархії УГКЦ. Папа Франциск підтвердив рішення липневої сесії Синоду Єпископів УГКЦ і призначив новообраному єпископові титулярний осідок Куйкула.

Отець Андрій Хім’як народився 13 квітня 1981 року в м. Львові у християнській родині Михайла і Ганни Хім’яків. Повну загальну середню освіту здобув у Львівській загальноосвітній школі № 44 імені Т. Г. Шевченка. 

Важлива сторінка в житті єпископа-номінанта – служіння у вівтарній дружині Архикатедрального Собору святого Юра у Львові, яке він звершував з 1995 року. Цей час був нагодою поглиблення віри і пізнання священничого покликання на прикладі Архиєрейського та ієрейського служіння.

У 1998–2005 роках навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа, здобувши ступінь спеціаліста богослов’я. У 2005–2008 роках — у Папському східному інституті в Римі на факультеті східних церковних наук, здобувши науковий ступінь ліценціата богослов’я. Дияконське рукоположення отримав 9 травня, а священниче – 4 листопада 2012 року з рук Блаженнішого Святослава.

У вересні 2009 року о. Андрій розпочав працювати в Секретаріаті Синоду Єпископів як помічник владики Богдана Дзюраха, Секретаря Синоду Єпископів, а від вересня 2016 року — як заступник Секретаря Синоду Єпископів. Від квітня 2021 року виконував обов’язки Секретаря Синоду Єпископів.

Упродовж 2008–2013 років — викладач курсу «Східна християнська духовність» на Дистанційній магістерській програмі екуменічних наук (ДМПЕН) Українського католицького університету. Від 2014 року — викладач Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

 

Фото: Олександр Савранський