Єпископ, який походить зі Львова, займеться підготовкою до автокефалії в Україні

Іларіон Едмонтонський є єпископом Української Православної Церкви Канади.

1


Вселенський патріархат призначив двох екзархів у Києві у межах підготовки до надання автокефалії Українській Православній Церкві, повідомила прес-служба патріархату.

Екзархами призначили архієпископа Даниїла Памфілійського зі США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Згідно з повідомленням, вони «обидва служать українським православним» у своїх країнах.

Іларіон Едмонтонський є уродженцем Львова. Навчався в Київській духовній семінарії. У 2005 році став першим українцем за останні 300 років, висвячений Константинопольським патріархом у єпископи. Був перекладачем під час зустрічі Константинопольського Патріарха Варфоломія з президентом України Віктором Ющенком.

21 жовтня 2008 року Варфоломій I і Святійший Синод обрали його єпископом Едмонтона та Західної єпархії.

Як відомо, 19 квітня Верховна Рада України проголосувала за постанову щодо звернення про надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні до Вселенського патріарха Варфоломія. Через кілька днів президент України Петро Порошенко заявив, що Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

Джерело: “Твоє місто”