«Свято настає тоді, коли його святкує Церква Христова», — Глава УГКЦ

Оновлення календаря є доброю нагодою для його глибшого вивчення та осмислення церковних свят. Про це зазначено у Пастирському посланні Блаженнішого Святослава до вірних УГКЦ про оновлення церковного календаря, пише Департамент інформації УГКЦ. 

«Святкуючи Різдво Христове чи Богоявлення, Пасху Господню чи Пресвяту Тройцю, ми силою і діянням Святого Духа стаємо їх активними учасниками, маємо нагоду їх пережити та преобразитися в них!» — наголошує Глава УГКЦ у Пастирському посланні про оновлення церковного календаря, яке, нагадаємо, було опубліковано 14 серпня 2023 року. Оскільки зміна календаря відбудеться вже з 1 вересня, все актуальнішим стає приготування до зміни звичних дат церковних свят, зокрема найбільших з них. 

Блаженніший Святослав підкреслив, що істинність християнського свята залежить не від зовнішніх чинників – астрономічних феноменів Сонця або Місяця, від звичаю або чийогось приватного рішення, — а від чинників внутрішніх: «Свято настає тоді, коли його святкує Церква Христова і коли вона, як Господня наречена, взиває в молитві, разом з нами, до свого Небесного Жениха, встановивши за натхненням Святого Духа відповідний день і час». Тож оновлення церковного календаря зможе сповнити новим сенсом духовне життя вірян.