«Те, що відбулося рік тому на Майдані – це просвітлення, явне бачення боротьби добра і зла» – о. Михайло Димид

DSC_0031Сьогодні, 22 січня 2015 року, у День Соборності України, у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла відбулася панахида за першими загиблими активістами Революції Гідності. В цей день вшановували пам’ять Героїв Небесної сотні – Юрія Вербицького, Сергія Нігояна та Михайла Жизневського.

Заупокійну молитву очолив о. Степан Сус – Голова Центру військового капеланства та настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла ЛА УГКЦ у співслужінні: о. д-р. Михайла Димида – активного учасника Революції Гідності, о. Тараса Михальчука – військового капелана ліцею ім. Героїв Крут, о. Романа Довганя – студентського капелана Львівської Комерційної Академії та д-н. Армена Акоґяна – Вірменської Апостольської Церкви.

DSC_0025«Смерть для нас, християн, це початок, це повне відкриття нашого розуму і серця до Божої волі. Наш Господь, який є Богом надії і життя, дає нам зрозуміти, що в житті ми мусимо боротися за добро проти зла. Те, що відбулося рік тому на Майдані – це просвітлення, явне бачення боротьби добра і зла. Бог допустив, щоб в історії нашого народу і держави ми бачили цю боротьбу, щоб ми нарешті ставали своєю свідомістю по один чи інший бік барикад. Перемога наша в тому, що ми це усвідомлюємо і що багато з нас не боїться ставати на сторону добра. Ця перемога ще не здобута, а буде здобута тоді, коли кожен і кожна з нас перейметься ідеєю доброти в щоденному житті» – наголосив мирянам викладач Українського католицького університету отець Михайло Димид.

У панахиді також візяли участь громадські активісти, представники місцевої влади та вірменської громади, родичі загиблих.

По завершенні заупокійного богослужіння духовенство разом із представниками влади, громадськими активістами, родичами загиблих та присутніми в храмі львів’янами відвідали Личаківське кладовище, де відбулося покладання квітів на могилу Героя Небесної Сотні – Юрія Вербицького.

В рамках відзначення Дня Соборності, також відбулось покладання квітів до Меморіалу воїнів Української Галицької Армії, каплиці президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича, могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на Сході України та могил учасників Революції гідності на Личаківському кладовищі.

Пригадуємо, що саме рік тому у ці дні на Майдані в Києві відбулись вбивства активістів Революції Гідності, котрі стали першими Героями Небесної сотні.

Юрій Вербицький – науковець зі Львова, викрадений беркутом у Києві 21 січня, помер від катувань.

Сергій Нігоян – 20-ти річний вірменин з Дніпропетровщини, був охоронцем Євромайдану в Києві, вбитий під час подій біля стадіону «Динамо» 22 січня.

Михайло Жизневський – білоруський журналіст та активіст Євромайдану, член Самооборони Майдану, загинув також 22 січня на Грушевського.

Вічная пам’ять першим Героям Небесної Сотні.

Організатори заходу: активісти львівського Євромайдану, Громадський сектор майдану, Конгрес української інтелігенції, Комітет Майдану Львівщини, студентські організації, представники міської та обласної ради та низка громадських формувань.

За матеріалами: petrapavla.org.ua, city-adm.lviv.ua

Фото: Валентина Євтушок