Молитва XII століття була пов’язана з численними чудесами протягом віків.
Однією з найвідоміших молитов до Пресвятої Діви Марії, майже такою ж популярною, як і «Богородице Діво», є «Memorare» («Згадай, о Пресвята Діво Маріє»). Це давня молитва, яка має чудодійну репутацію.
Молитва, яку традиційно приписують святому Бернарду з Клерво, отримала свою назву від першого слова первинної латинської молитви. Однак молитва, яку ми знаємо сьогодні, насправді є частиною набагато більшої молитви до Діви Марії під назвою «Ad sanctitatis tuae pedes, dulcissima Virgo Maria» («До Твоїх святих стіп, найсолодша Діво Маріє»).
У XVII столітті «Memorare» популяризував інший Бернард, о. Клод Бернард. Цей священник вважав, що саме завдяки тому, що він молився цією молитвою він чудесно зцілився. Він надрукував понад 200 000 листівок з молитвою різними мовами, щоб розповсюджувати їх скрізь, де тільки міг.
Святий Франциск Сальський промовляв цю молитву щодня, а свята Тереза з Калькутти вчила інших молитися нею, коли вони найбільше потребували допомоги. Мати Тереза молилася нею щоразу, коли стикалася з надзвичайною ситуацією і найбільше потребувала чуда. Вона ніколи не підводила її й протягом багатьох років довела свій чудодійний характер через тисячі свідчень.
Для тих, хто не знайомий з молитвою, вона наведена нижче. Моліться нею зі щирою вірою і довірою до Бога. Він завжди відповідає на наші молитви, хоч і не завжди так, як ми очікуємо.
Згадай,о всемилостива Діво Маріє,
що від віків не чувано, щоби той, що прибігав під Твій покров, чи просив у Тебе помочі, чи молив про заступництво,- був не вислуханий.
У тім упованні і я удаюся до Тебе, Діво понад усі діви й Мати моя, приходжу і стаю перед Тобою, та, каючись з моїх гріхів, прошу:
Мати Слова, не погорди словами моїми, а послухай їх ласкаво і вислухай. Амінь.
Саме з цієї молитви розпочалось найвідоміше навернення до Бога і Церкви XIX століття – молодого єврея Альфонса Ратісбора.
Варто зауважити, що на основі цієї молитви ймовірно були написані слова до улюбленої багатьма українцями церковної пісні «Там, де в небі». Приспів її звучить так:
«Ще не чувано ніколи,
Щоб вона не помогла,
Чи у горю, чи в недолі
Цього земного життя».
Використано матеріал з Aleteia.