Центр підтримки дітей та сімей “Рідні” у Львові очолила монахиня. Як працюватиме центр?

Одне із відділень Центру – Служба підтримки сім’ї – уже працює і чекає на відвідувачів. Про це повідомили на сайті “Твоє місто”.

Адаптація, соціалізація, а за потреби – тимчасове влаштування з медичною допомогою. У Львові на вул. Зеленій, 204 б почав роботу Центр соціальної підтримки для діток та сімей «Рідні» – простір, де всі, хто перебуває у складних життєвих обставинах, зможуть відчути безпеку, комфорт і сімейний затишок.

Як розповіла Тvoemisto.tv директорка Соціального центру підтримки дітей та сімей «Рідні» сестра Юлія Фляк, Центр у Львові справді унікальний та наразі єдиний у всьому регіоні. По цілій Україні є лише один аналог – соціальний центр для дітей та сімей у Дніпрі.

Сестра Юлія є черницею та упродовж 30 років свого служіння працює у соціальній сфері.

Головна особливість львівського Центру у тому, що діти, які опинилися у складних сімейних обставинах, зможуть не лише навчатися та отримувати психологічну допомогу, а й тимчасово мешкати тут. 

Центр соціальної підтримки для діток та сімей «Рідні» передбачає два відділення. Перше – «Термінове влаштування дітей». Воно призначене для тимчасового проживання та соціального захисту дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Друге відділення – «Служба підтримки сім’ї» – є денним. Отримати там допомогу зможуть вищезазначені категорії, а також прийомні сім’ї та усиновлювачі. «Служба підтримки сім’ї», до речі, уже запрацювала.
Міська рада створила Центр соціальної підтримки дітей та сімей у Львові завдяки співпраці з благодійним фондом «Рідні». Функціонує Центр за рахунок коштів із бюджету міста, а Благодійний фонд «Рідні» передав укомплектоване приміщення з ремонтом та обладнанням, а також надав консультаційну, організаційну та правову підтримку і надалі підтримуватиме Центр. Також благодійний фонд забезпечуватиме навчання для персоналу Центру «Рідні». При Центрі діятиме філія фонду, представники якої працюватимуть з дітьми, проводитимуть навчальні заняття з математики, англійської та мистецтва.
 

«Служба підтримки сім’ї» запрацювала 9 лютого. Наразі відвідувачів не багато, працюють у тестовому режимі.

Серед основних послуг, які надаватимуть у відділенні – консультація психолога, дефектолога, логопеда. Діятиме тут дошкілля, а також позашкілля – дітям проводитимуть уроки англійської мови, математики, мистецтва. Крім того, тут будуть профорієнтаційні групи, групи індивідуального особистого розвитку, тематичні зустрічі з відомими людьми, які досягнули успіху тощо.

«Діятимемо залежно від запитів. Якщо дитину скеровує Служба у правах дітей або Міський центр соціальних служб і вони вказують, що дитина відповідно до свого віку потребує послуг певного спеціаліста, то допомогу вона отримає цільово. Якщо в процесі цієї співпраці виявиться, що існує ще багато супутніх речей, наприклад, підліток втікає з дому, батьки мають залежність від алкоголю чи наркотиків, а ситуація вдома напружена, допомогу зможе отримати й іншу – психолога, фахівця з узалежнень», – каже сестра Юлія.

Підготувала Ольга Шведа

Джерело: Твоє.місто