5 новорічних постанов від Папи Франциска

Початок Нового року – це добрий момент, щоб визначити собі завдання і постанови, яких будемо дотримуватися на шляху життя у новому році. Ці настанови від Папи  Франциска, містяться у його текстах і промовах. Пропонуємо їх до Вашої уваги. 

  1. Будьте будівничими мостів, а не стін

Кожен християнин безупинно будує мости діалогів з іншими, а не мури небажання. Християнин має завжди шукати шляхів слухання, шляхів примирення зі смиренням і лагідністю, бо саме цього навчив нас Божий Син (проповідь у Домі святої Марти 23 січня 2015 року).

2. Мрійте про любов.

Як сказав Папа Франциск у Манілі в 2015 році: «Сім’я не може існувати без мрій. Коли в сім’ї зникає здатність мріяти, кохати — любов не зростає, життя помирає і зникає… Мрії надзвичайно важливі, зокрема в сім’ї. Я хочу вас попросити, щоб ви не втрачали цієї здібності до мрій!

3.  Не бійтеся соромитися, коли робите щось погане

Маємо навчитися науки й мудрості відчувати та визнавати свою вину… Я винен, я відчуваю біль, заподіяний травмою, я знаю, звідкіля він, і визнаю свою провину. Не бійтеся докорів совісті, адже вони — ознака спасіння (проповідь у Домі святої Марти, 28 вересня 2017 року).

4.Не прив’язуйтеся до багатства
Прив’язаність до багатства — це початок зіпсованості…Є якась таємниця у володінні багатством. Прив’язаність до нього призводить до того, що ми думаємо: «все в порядку», «рай на землі», але це позбавляє нас надії, відбирає перспективу. А життя без перспективи — безплідне, життя без надії — сумне .

5.Не дозволяйте забрати у вас надію

Молода людина, не здатна мріяти, — обмежена до самої себе, замкнена в собі. Всі мріють про речі, які ніколи не відбуваються… Але мрійте про них, прагніть їх, шукайте перспектив, відкрийте себе. Відкрийтеся на великі речі (Папа Франциск у Гавані, Куба, 20 вересня 2015 року).

Джерело: https://pl.aleteia.org