Туреччина, Сирія – і Україна: Папа не втомлюється пригадувати про страждання українців

Наприкінці першої після свого повернення з Африки загальної аудієнції Папа Франциск не лише помолився за населення Туреччини і Сирії, що постраждали від землетрусу, але й укотре закликав не забувати про страждання українського народу. Про це пише Vatican News.
 

В середу, 8 лютого 2023 року, під час зустрічі з паломниками в залі Павла VI  Ватикані понтифік висловив свою близькість постраждалим від стихійного лиха – «цим народам, родичам загиблих і всім, хто страждає». «Дякую всім, хто задіяний у надання допомоги та заохочую всіх до солідарності з цими теренами, частина з яких вже виснажена тривалою війною. Помолімося разом, аби ці наші брати і сестри могли прямувати вперед, здолати цю трагедію, просімо в Богородиці, щоби Вона захистила їх», – закликав Святіший Отець.

А відтак вже традиційно із вуст Папи прозвучало нагадування про Україну: «Не забуваймо про терпіння українського народу, настільки багатостраждального: серед цих холодів без світла, без опалення, перебуваючи в стані війни».

Варто зазначити, що такі нагадування Папа висловлює чи не в кожному публічному виступі, вони навіть зібрані в окрему книгу. Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Андрій Юраш, посол України у Ватикані. Він зазначив, що позиція понтифіка змінилася протягом останніх років, і тепер немає сумнівів у постійній підтримці нашої держави. «Якщо на початках його понтифікату, який розпочався у 2013 році, ми чули певною мірою ідеалістичні проросійські моделі, то зараз – бачимо поетапну зміну дуже багатьох поглядів і його особисто, і його оточення. Він чіткий у засудженні війни в Україні, й немає жодного виступу, проповіді, де б він не згадав “мученицьку” Україну. На початку грудня вийшла ціла книга Папи Франциска під назвою “Енцикліка про мир в Україні”, це зібрані його цитати, які стосувалися України з найрізноманітніших формальних і неформальних приводів, і загальних аудієнцій, і проповідей, і виступів на конференціях», – зауважив Андрій Юраш. 

Посол також зазначив, що торкнувся української теми Папа і під час самого повернення з Африки, розмовляючи із журналістами на борту літака. «Маємо ще одне підтвердження, що Папа не пропускає жодної нагоди, аби не згадати про Україну», – підкреслив він.