У Брюховичах відбулася III Всеукраїнська зустріч осіб, задіяних у душпастирство родин

Упродовж 25-28 червня 2021 року, у Брюховичах у Вищій духовній семінарії Львівської Архідієцезії РКЦ тривала зустріч осіб, задіяних у душпастирство родин. Програма конференції була дуже насичена, адже йшлося і про особливості євангелізації через соціальні мережі, а також  щоденно наскрізною подією для учасників була молитва. До заходів долучилися і єрархи. Зокрема, Єпископ Мукачівської Дієцезії Микола Лучок, єпископ-помічник Камянець-Подільської дієцезії єпископ Радослав Змітрович (який був ініціатором цієї зустрічі, адже очолює Комісію у справах душпатирства родин РКЦ), єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ Едвард Кава, Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.Назагал, до зустрічі, яка тривала упродовж чотирьох днів, долучилися 120 осіб. Це були миряни, дотичні до душпастирства родин, священники, чернецтво. 

   Про наріжні завдання конференції розповів відповідальний за душпастирство родин у Львівській Архієієцезії РКЦ, настоятель парафії Архистратига Михаїла у Львові, о. Яцек Коцур:

“Навіть до пандемії було відомо, що євангелізація через соціальні мережі є дуже важливою, а тепер після початку пандемії це стало ще більш актуальним. Перед родиною зараз стоять дуже потужні загрози, які чигають через Інтернет. І батьки, вихователі, катехити часто цього не свідомі. 

У нашому душпастирстві ми замало уваги приділяємо знанням. Знання потрібні батькам, священникам, які прагнуть допомагати іншим. Тому, маючи достатньо знань, ми зможемо допомагати іншим.  Багато-кому батькам, священника, здається, що важко достукатися до сердець сімей,молоді. На конференції ми дізналися, що це не так складно. Просто треба знати механізми комунікації. Відтак, соціальні мережі – це те знаряддя, яким можемо оперувати”.

 

Додамо, що отримані навики, слухачі конференції запроваджуватимуть у своїй щоденній діяльності на парафіях та у спільнотах.