У Чину Отців Василіян св. Йосафата новий Протоархимандрит – о. Роберт Лисейко

Про це повідомили на фб-сторінці Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ.

“Ми, члени Патріаршої Комісії у справах монашества УГКЦ, на чолі з вл. Михаїлом Бубнієм, ченці і черниці монастирів, чинів, згромаджень, вітаємо о. Роберта Лисейка, ЧСВВ, новообраного протоархимандрита Чину оо Василіян св Йосафата. Запевняємо молитву, підтримку і надіємося на спільну працю для добра чернецтва та розвитку чернечих спільнот. Світла Святого Духа, Вам,отче, сили, мужності, здоров’я і всіх потрібних ласк від Господа.”

Як інформує сайт Vatican news Протоархимандритом, тобто, Генеральним Настоятелем капітульні отці обрали о. Роберта Лисейка, ЧСВВ, з української провінції Найсвятішого Спасителя, який на цьому служінні замінить о. Ґенезія Віомара, ЧСВВ, який очолював Василіянський Чин святого Йосафата від липня 2012 року.

Уродженець Львівщини, о. Роберт Лисейко у липні 1993 року вступив до Василіянського Чину святого Йосафата, в якому 1 червня 2000 року склав вічні обіти. Після філософсько-богословських студій в Папському Григоріянському Університеті, 8 липня 2001 року отримав ієрейські свячення та протягом кількох років душпастирював у Апостольському Екзархаті для українців католиків візантійського обряду в Німеччині. В 2005-2007 роках продовжував навчання у Римі, здобувши ліценціатський ступінь з філософії в Папському Григоріянському Університеті. В 2007-2012 роках був ігуменом монастиря святого Йосифа та Ректором Василіянського Інституту Філософсько-Богословських студій у Брюховичах. В 2013-2017 роках навчався в Інституті психології Папського Григоріянського Університету. Від 2016 року – Духовник Папської української колегії святого Йосафата, а від 26 травня 2021 – Головний Радник Василіянського Чину святого Йосафата.

Далі Капітула перейшла до виборів Головних Радників. За підсумками голосування, Першим Радником і Вікарієм Чину обрано о. Іллю Броновського, ЧСВВ, з провінції Найсвятішого Спасителя, а Радниками – о. Луїса Касіяно, ЧСВВ, та о. Маврикія Попадюка, ЧСВВ, з провінції святого Йосифа (Бразилія) і о. Тимотея Коцура, ЧССВ, з провінції Найсвятішого Спасителя.