У Cоборі святого Юра вшанували пам’ять про кардинала Любомира Гузара: Фоторепортаж

Сьогодні, 31 травня, минає п’ята річниця з дня смерті блаженнішого Любомира Гузара. З цієї нагоди в  Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові організували заходи у знак пам’яті. 

Вшанування патріарха розпочали з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк. Під час молитви владика згадав, яким було життя духовного авторитета. 

“Життя патріарха Любомира Гузара було нелегким. Він пережив війну, і вже з десяти років йому довелось виїхати закордон, проживаючи не в одній країні. З поверненням до України він десять років очолював Українську Греко-Католицьку Церкву. Блаженніший старався якнайкраще служити для своєї країни та народу.

Господь забрав його на 94-у році життя – у час, коли в Україні тривала війна. Він говорив відомі нам слова, що хоче бути Людиною. А бути людиною означає бути у добрих взаєминах щодо Бога і до своїх ближніх”, – говорить владика Ігор.

Опісля літургії спільно з духовенством відбулася панахида, упродовж якої миряни тримали запалені свічки.  Наприкінці молитовної частини прозвучали солоспіви у виконанні заслуженої артистки України Тетяни Вахновської.

Підготувала Наталя Стареправо