У Домі святої Марти, де живе Папа Франциск, виявили коронавірус. Понтифік не захворів

За інформацією італійського часопису «Il Messaggero», у Домі святої Марти, де живе Папа Франциск, виявили коронавірус. Заражений — один із працівників Державного секретаріату, який теж проживає в цій будівлі. Через це Папі повторно зробили тест на коронавірус; тест знову виявився негативним. Про це інформує видання CREDO

За повідомленням «Il Messaggero», йдеться про отця Джанлуку Пеццолі, 58 років, у якого тест виявив позитивну реакцію на коронавірус. Зараз він перебуває в клініці Джемеллі, а його стан не викликає занепокоєння. Після того, як коронавірус виявили у працівника Державного секретаріату, також «протестували усіх інших людей, з якими стикався Папа Франциск. Усі тести виявилися негативними. Тим часом усі приміщення були ретельно продезінфіковані».

У самому Домі святої Марти ще раніше було вжито посилених заходів безпеки: Папа Франциск відправляє ранкову Святу Месу в каплиці за участі лише трьох своїх секретарів; їсть Святіший Отець окремо. Необхідні зустрічі відбуваються в Апостольському палаці, який пристосували для прийому гостей; усі дотримуються запобіжних заходів, зокрема, відповідної дистанції між Святішим Отцем і гостями.

Щоправда, зустрічі закінчуються рукостисканням, але гості Папи користуються засобами для дезінфекції рук. «Il Messaggero» нагадує, що останнім часом припинено зокрема роботу ватиканської друкарні, вихід друкованої версії ватиканської щоденної газети «L’Osservatore Romano» та роботу деяких відомств. Частина установ працює віддалено і — на думку журналіста — це останні приготування до остаточного зачинення на невизначений час.

Видання вказує, що частина засобів безпеки впроваджувалася досить повільно, про що, зокрема, свідчить зустріч у Барі, присвячена ситуації в басейні Середземного моря.

Вона відбулася23 лютого 2020 року і Папа Франциск брав у ній участь. На той час не було вжито жодних заходів підвищеної безпеки, зокрема під час Євхаристії, а також на пленарних засіданнях. Однак попередні чотири випадки коронавірусу у Ватикані і сьогоднішній, п’ятий, мають спонукати до впровадження нових заходів безпеки, зокрема в Домі святої Марти — хоча, як пише «Il Messaggero», Папа не збирається тимчасово переїжджати до значно більше ізольованого Апостольського палацу.

Переклад CREDO за матеріалами: Stacja7   

Джерело: CREDO