У Франції проведуть благодійну акцію «Ланцюг світла для України»

Французька благодійна організація «Діло Сходу» (l’Œuvre d’Orient) у час Великого посту організовує благодійну акцію під назвою «Ланцюг світла для України». З огляду на те, що в Україні триває вже другий рік повномасштабної війни, асоціація пропонує запалити придбану за пожертву свічку, «супроводжуючи це молитвою в сопричасті з українцями».  Про це інформує пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Організація «Діло Сходу», що з 1924 року підтримує християн в Україні, пропонує католицьким дієцезіям, парафіям і школам по всій Франції запалити свічку під час Великого посту в молитві за всіх українців. Пожертви, які зберуть під час акції, що триватиме до 9 квітня, направлять на підтримку Української греко-католицької церкви в її служінні своєму народові.

Асоціація планує розповсюдити 20 000 свічок із зображенням українського прапора та хреста. Долучитися можуть усі, хто має намір приєднатися до діла милосердя у молитві за припинення війни в Україні. До кожної свічки додаватимуть картку з молитвою, в якій є прохання до Бога «відкрити наші очі і серця, даруючи нам мужність будувати мир» та підтримувати в кожному з нас «полум’я надії, щоб ми з наполегливістю робили вибір на користь діалогу та примирення, щоб мир врешті-решт переміг».

Організація «Діло Сходу» засвідчила свою солідарність з терплячим українським народом від самого початку повномасштабного вторгнення, розвиваючи гуманітарну місію. Напередодні Різдва працівники асоціації доставили в Україну 42 генератори, щоб допомогти впоратися з холодом та перебоями в електропостачанні. Генератори розподілили між греко-католицькими парафіями та сім’ями Києва, Харкова та Чернівців.

Раніше асоціація надсилала в Україну машини швидкої допомоги та кілька сотень тонн речей першої необхідності. Благодійники працюють безпосередньо з сім’ями або громадами, які постраждали від війни, пов’язуючи їх з французькими громадами для створення мережі солідарності.

Задля ширшого аналізу потреб вимушено переміщених українців та активного реагування на виклики співробітники «Діла Сходу» декілька разів їздили до України з гуманітарними місіями.

Довідка

«Діло Сходу» («l’Œuvre d’Orient») — французька асоціація, яка понад 160 років служить християнам Сходу. Вона надає єпископам, священникам та релігійним громадам, а також волонтерам-добровольцям засоби для виконання своїх місій у сферах освіти, опіки та соціальної допомоги, пропаганди громади, культури та спадщини у 23 країнах, головним чином на Близькому Сході, Африканський ріг, Східна Європа та Індія.

«Діло Сходу» регулюється законом 1901 року. В асоціації працює 30 співробітників, які покладаються на мережу з 200 добровольців, що долучаються у всіх єпархіях Франції. Десятки добровольців щороку виїжджають у громади для служіння.

«Діло Сходу» зосереджується на чотирьох місіях:

  • Освіта: ясла, школи, дитячі будинки, притулки, навчання жінок;
  • Догляд та соціальна допомога: клініки, лікарні, будинки для літніх та інвалідів, соціальна допомога;
  • Дія громадам: формація священників та катехитів, будівництво та створення бібліотек, душпастирських залів;
  • Культура та спадщина: дії на користь спадщини східного християнства шляхом захисту її на місці та надання відомостей про неї у Франції.

В останні роки асоціація «Діло Сходу» також сприяла створенню проєктів розвитку на чолі з місцевими громадами. Його дія полягає в довгостроковій перспективі, що обумовлює її специфіку. Але вона також здійснює підтримку у надзвичайних ситуаціях – у випадку війни, конфлікту чи стихійного лиха.