У Гуманітарний центр при Архикатедральному Соборі Святого Юра надходить допомога з європейських країн

З початку війни Росії з Україною, на території Святоюрського комплексу (біля вхідної брами до Собору святого Юра у приміщенні кав’ярні), діє пункт збору гуманітарної допомоги для евакуйованих та вимушених переселенців через війну. Сюди можна принести продукти харчування, медикаменти, необхідні речі.

«Ті люди, які тікають із небезпечних територій, взяли з собою мінімум. Тут їх треба забезпечити теплим одягом, їжею, медикаментами. Звісно, що окрім дорослих, нам треба подбати про малюків – це і дитяче харчування, і засоби гігієни, одяг. Тому ми Соборі Святого Юра діє ось цей центр, який може надати цю допомогу. До того ж Фундація Духовного Відродження має певний досвід такої співпраці. Найбільше допомоги поки що надходить з європейських країн – Польща, Італія, Німеччина. Зазвичай – це греко-католицькі громади, які надсилають цю підтримку. Варто сказати, що допомагаємо не тільки біженцям, але й військовим. Допомога не лише надходить з Європи, чимало львів’ян також допомагають їжею, медикаментами. Вони просто бачать контакти у соціальних мережах і контактують з нами», – розповів прес-секретар Фундації Духовного Відродження при Львівській Архиєпархії УГКЦ Роман Хімій.

Важливо, що наші країни-партнери продовжують надсилати допомогу. Зокрема, нещодавно потрібний вантаж надійшов із Польщі. Однак, активні львів’яни теж долучаються підтримкою, зокрема стають волонтерами і просто приходять сюди, щоб зробити свій невеликий вклад у підтримку держави.

«Я гадаю, що окрім військового фронту, є чимало інших фронтів, зокрема волонтерський. Приходжу сюди, щоб якось підтримати інших. Гадаю, що це значно ліпше, ніж просто переглядати кожного дня новини», – наголосив волонтер центру Володимир.

Центр можна підтримати і грошовою допомогою:

кошти варто надсилати на карту 5375 4141 2126 9194 (Монобанк).

Також подібні пункти збору діють у Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла, Українській освітній платформі та Львівській міській раді.

До речі, тут можуть проконсультувати щодо пошуку житла для біженців. Для детальної інформації, а також для допомоги у питанні розміщення переселенців телефонуйте за номером – 068 228 2160.