У керівництва Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП) виявили наявність російського громадянства

Під час контррозвідувальних заходів, які Служба безпеки України провела на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП), виявлено документи, що підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Про це повідомляє СБУ.

В рамках заходів із викриття правопорушень, які проводили співробітники СБУ Чернівецької області за процесуального керівництва обласної прокуратури, викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення. Зокрема, представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті, вимагаючи від священників УПЦ заперечувати збройну агресію РФ в Україні, розповідати про нібито утиски «московської церкви» тощо.

Служба безпеки України знайшла також склади з оптовими партіями прокремлівської літератури із закликами підтримки окупантів. Під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявлено фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед них – посвідка «героя Росії», підписана міністром оборони РФ за «захоплення Криму» у 2014 році.

Зараз у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні дії.

Нагадаємо, 22 листопада 2022 року Служба безпеки України провела контррозвідувальні заходи на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. В рамках перевірки  виявили осіб, ймовірно причетних до протиправної діяльності на території України, та пропагандистської літератури.