У Києві презентували Рукописну Біблію, яка встановила три національні рекорди

У переписуванні Біблії взяли участь понад 31 тисяча людей з усіх регіонів України, в тому числі з окупованого Донецька і Криму.

Ця акція перепису Святого Письма стала акцією духовного і фактичного єднання України. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час презентації унікального видання Рукописної Біблії, що відбулася 7 червня в Національному заповіднику «Софія Київська».

Рукописна Біблія встановила три національні рекорди. По-перше, це найбільша рукописна книга в Україні. По-друге, це книга, у якій зібрано найбільшу кількість почерків сучасних українців. В її переписуванні взяли участь понад 31000 учасників. А третім рекордом стало те, що, незважаючи на величезну кількість сторінок, її все-таки вдалося зшити в один том.

«Ті, які переписували цю книгу, навіки залишили в ній свої імена, свій почерк. Ми проминемо, але ця книга залишиться. І, можливо, наші нащадки колись зможуть побачити тих, хто долучився до переписування цієї Біблії, ба навіть їхнє письмо, їхній почерк. Не знаю, чи є інший спосіб, де сучасні українці могли б доторкнутися вічності», ― сказав Глава УГКЦ.

Переписування Святого Письма, зокрема зрозумілою для народу мовою, Блаженніший Святослав назвав не лише духовним, але й народо- і державотворчим актом.

Крім того, за його словами, завершення цього унікального проєкту, як також ювілеї 25-річчя Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та 30-річчя Українського біблійного товариства, є свідченням того, що «ми не лише маємо добрі наміри, але й уміємо успішно їх завершувати».

Рукописна Біблія є, за словами Головуючого у ВРЦіРО, подарунком, який християни України дарують Українській Державі з нагоди 30-річчя її Незалежності.

Варто зазначити, що акція переписування Біблії, яку презентували в Софії Київській, розпочалася в червні 2018 року. В Україні та в Католицькій Церкві по всьому світу цей рік був Роком Біблії.

Джерело: “Департамент інформації УГКЦ”, http://news.ugcc.ua/