У Латинській Катедрі відбулася Різдвяна Пастирка. ФОТОРЕПОРТАЖ

24 грудня 2021 року , традиційно у навечір’я Різдва Христового за григоріанським календарем, у Митрополичій Базиліці Внебовзяття Пресвятої  Діви Марії РКЦ звершили урочисту Різдвяну Месу “Пастирку”.

Очолили Богослужіння Папський Нунцій Вісвальдас Кульбокас. Співслужили: Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Владика Мечислав Мокшицький, єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ Владика Едвард Кава, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир та собор священників.

До спільної молитви долучилися численні віряни, зокрема родини, монашество. Також взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий з дружиною Катериною. Був присутнім  директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко, громадські діячі, політики.

У слові проповіді Папський Нунцій Вісвальдас Кульбокас закцентував на тому, що попри весь егоїзм, який диктує світ, маємо знайти у своєму серці радикалізм справжнього християнського життя.

“Відмовтеся від мирських бажань, від безбожності, марнославства, брехні, егоїзму, бажання бути багатим, всіма шанованим, з батьками, з нареченим, чи нареченою, дітьми, колегами, друзями чи знайомими. Святий Павло наголошує, що наша мета у житті побачити славу нашого Господа Ісуса Христа. Коли ставимо перед собою ці питання, то виникають справжні сумніви:”Чи я справжній християнин?”. Якщо нас не цікавить, чи Божа Слава з’явиться у всьому моєму місті, у всій моїй країні, у родині, якщо наш дух ще спить, що робити? Тут щирий висновок ризикує бути таким: “Так, Господи, я охрещений, можливо, миропомазаний, можливо практикуючий християнин. Але щоб мати  можливість назвати себе справжнім християнином, мені, все ще, бракує любові у моїй душі до Тебе, Ісусе. І попросімо Дитятка Ісуса молитися за нас, обійняти нас, щоб наша душа відкрила Його світло і навернулася. І щоб справжньою радістю нашої душі був Ти і ніщо інше”.

Митрополит Львівський РКЦ Владика Мечислав Мокшицький наголосив, що попри всі виклики, які диктує нам життя, особливо цінно у  Святий вечір зібратися разом на молитві. Також Митрополит відзначив присутність Папського Нунція, його прагнення зустріти Різдво із католицькою спільнотою Львова.

Після моління, Папський Нунцій розповів, що сьогодні вранці був у міській раді Львова, де також помолився із міським головою Львова та Митрополитом Львівським РКЦ за наше місто.

Із словом привітання до присутнього духовенства та вірян звернувся Преосвященний Володимир:

“Від імені митрополита Ігоря та власного імені, а також та вірних Львівської Архиєпархії УГКЦ засилаю вам найщиріші різдвяні вітання. Мене особисто в дорозі до Вифлеєму особливо захоплюють царі-мудреці. Я подивляю їхню простоту, бо мудра людина насамперед є простою. Подивляю також їхню покору, бо вони на відміну від гордого Ірода зуміли зійти на рівень очей Ісуса і скласти Йому дари: свої прагнення, те, що збирали для Нвонародженого Дитятка. Опісля вони стали ще більш щасливими людьми. Будьмо також і ми щасливими! Будьмо різдвяними людьми!”.

 

Привітав римо-католицьку спільноту Львова із Різдвом міський голова Львова Андрій Садовий:

“Я думаю, що кожен з нас любить цю мить, коли очікуємо народження Ісуса Христа. І всі ми чекаємо чуда. І насправді Бог кожному з нас дає дуже різні таланти. І кожен з нас має певне покликання у цьому житті. Я би хотів, щоб оця тиша моменту очікування Народження Ісуса Христа дала нам вміння зрозуміти себе, краще пізнати цей світ і робити добрі справи. Особливо в такий непростий час, я би дуже хотів, щоб ми мали мить бути разом з рідними, близькими, тими, на кого завжди не вистачає часу. Щоб ми любили одне одного, бо Ісус Христос це є любов. І Він любить кожного  з нас, з нашими гріхами, немочами, любить нас, бо Він Наш Бог”.

Наприкінці Папський Нунцій уділив усім благословення.

Довідка

Пастирка — особливе Богослужіння, яке спочатку відправляли лише у Вифлеємі. У VІ ст. цей звичай запроваджено також у Римі. Служба правилась у храмі Санта Марія Маджоре, де знаходилась імітація Печери Різдва. З Рима традиція нічних різдвяних Божих Служб поширилась на інші регіони. Урочиста Меса відправляється на спомин про Святу ніч Божого народження, коли здивовані пастушки прибігли до стаєнки і побачили там свого Спасителя. Таким чином у надвечір’я Різдва кожен римо-католицький храм стає духовним Вифлеємом.

Підготували: Оксана Бабенко, Наталя Стареправо

Фото: Христини Потерейко