У Латинській Катедрі звершили Святу Месу за померлого Кардинала Мар’яна Яворського

Сьогодні, 12 вересня 2020 року, у Митрополичій Базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії РКЦ, звершили Святу Месу у намірі покійного Кардинала Мар’яна Яворського. До моління долучилися численні представники духовенства РКЦ, а також УГКЦ та ПЦУ. 

У своєму слові до присутніх Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький зауважив:

“Коли Кардинал вперше перетнув кордон, як львівський Митрополит і повернувся до улюбленого Львова, він приніс нашій Церкві надію. Зауважити та оцінити цей етап його життя, може лише той, хто побував тут раніше, відвідуючи Львівську Архідієцезію. Все було знищене, але його постава розбудила у людях надію, тому вони приймали назад зруйновані храми, відновлювали їх із його благословіння. Постава віри і надії, з якими увійшов у своє служіння у Львові Кардинал Мар’ян, відкрили шлях любові та життя. Його любов до Церкви проявилася і у тих, які відчули голос покликання. На початку він шукав для них місце у семінаріях Польщі, а невдовзі відновив Львівську духовну семінарію”.

Наприкінці Святої Меси, співчуття висловила Генеральна Консулка Республіки Польща у Львові, Еліза Дзвонкевич. Опісля, слово надали керівнику Департаменту “Адміністрація міського голови”, Євгену Бойку:“Від імені міського голови, щиро висловлюю співчуття з приводу відходу до вічності Кардинала Мар’яна Яворського. Кардинал був першим серед латинських львівських єпископів удостоєних честі сану Кардинала і поєднав у собі духовне служіння трьох Пап: св. Папи Івана Павла ІІ, Бенедикта XVI, Папи Франциска. Львів завжди пам’ятатиме, Ваша ексцеленціє, Ваше служіння для громади міста. Львів завжди пам’ятатиме  організацію приїзду до Львова святого Папи, ця подія повсякчас у наших серцях. Львів завжди пам’ятатиме Вас, як свого громадянина, мешканця.  Спочивайте з Богом”.

Додамо, що поховали Кардинала Мар’яна Яворського  у Кальварії Зебжидовській у Польщі.


 Також сьогодні пам’ять Кардинала, вшанував і міський голова Львова, Андрій Садовий.