У ЛПБА відзначили 370-ліття від дня народження свт. Димитрія (Туптала)

Вчора, 6 грудня 2021 року, у Львівській православній богословській академії ПЦУ відзначили 370-ліття від дня народження святителя Димитрія Туптала. Подія відбулася у два етапи: спершу була конференція, а опісля присутні мали нагоду побачити студентську виставу “На чужині” про останні дні земного життя святителя Димитрія.

 Ректор ЛПБА, митрофорний протоієрей Ярослав Ощудляк підкреслив:

 “У святого апостола Павла є такі слова: “Поминайте наставників ваших, які проповідували Слово Боже”. Цей заповіт апостола є актуальний для нас усіх. Тому ми час від часу збираємося, щоб згадувати наших предків і наставників, які передавали Слово Боже із покоління до покоління. У 17-18 столітті в Україні було дуже багато святих, їхні імена нам відомі, але є постаті, які недостатньо знані у нас. Втім  це також були подвижники, які служили Богові вірою і правдою. Серед них, і святитель Димитрій”.

  Символічно, що до заходів з відзначення 370-ліття свят. Димитрія (Туптала) долучився і Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний Владика Димитрій (Рудюк), який представив студентам книжкові видання у яких вміщені твори святителя Димитрія (Туптала), а також наукові розвідки про нього, які побачили світ у Незалежній Україні. Владика закцентував на тому, що хоч святителя Димитрія іменують Ростовським, він завжди залишався українцем, шанував своїх батьків, навіть у Росії у його келії були портрети мами і тата. Письменницьку працю та зусилля з впорядкування Четьї-Мінеї святителя Димитрія досі ніхто не зміг перевершити і це при тому, що все своє життя він мав проблеми зі здоров’ям. 

  Акцентом відзначення 370-ліття святителя Димитрія Туптала стала презентація книги “Повчання та проповіді. Святитель Димитрій, митрополит Ростовський”, яку упорядкували викладачі Львівської православної богословської академії прот. Іван Голуб та прот. Володимир Якиляшек. Книга містить перше україномовне видання повчань і проповідей свт. Димитрія (Туптала), митрополита Ростовського.  Також у ній вміщено окремі праці науковців, які розкривають велич постаті святителя Димитрія. Окрім того, є чудові ілюстрації.

 Кульмінацією дня у Львівській православній богословській академії стала студентська вистава “На чужині”, режисером якої, виступив ієрм. Кипріан (Лозинський). У центрі сюжету останні дні земного життя святителя Димитрія, які він провів на чужині.

Фото із фб-сторінки ЛПБА та Оксани Бабенко