У Луцьку вулиця носитиме ім’я митрополита Анатолія (Дублянського)

Іменем жертводавця Волинської духовної семінарії буде названо вулицю, що зараз носить ім’я І. Курчатова (колишя Гданська).

Про це повідомляє пресслужба Волинської єпархії ПЦУ.

Про перейменування частини вулиць обласного центру йшлося на засіданні сесії Луцької міської ради. Депутати вирішили з 1 травня перейменувати 14-ть з них. Зокрема, це вулиця, назвою якої з 1960-х рр. радянська влада вшанувала Ігоря Курчатова – радянського фізика, під керівництвом якого створено першу в СРСР атомну бомбу.

Владика Анатолій (у миру Анатолій Захарович Дублянський) (1912–1997) – релігійний діяч, митрополит Созопольський, правлячий єпископ Західноєвропейської єпархії УАПЦ у складі Вселенського патріархату. Народився на Волині, жив у Луцьку, залишив вагомий внесок у культурі краю.

Із 1944 р. він був на еміграції. Друкувався в українській пресі Західної Європи, став дійсним і активним членом Інституту дослідів Волині в Канаді. У 1973 р. його обрано головою Вищого церковного управління в Німеччині з піднесенням до сану протопресвітера. У 1983 р. в Лондоні Собор УАПЦ обрав його архієпископом Паризьким і Західноєвропейським. А рішенням Собору в Ґенку (Бельгія) у 1994-му став митрополитом з осідком у Новому Ульмі.

Перебуваючи за кордоном, архієрей створив чималу бібліотеку. Він листувався з керуючим на той час Волинською єпархією УПЦ КП єпископом Серафимом (Верзуном), який порадив передати бібліотечну спадщину Волинській духовній семінарії в Луцьку. Обов’язковими умовами власника було, щоб усі пожертвувані книжки зберігалися у ній як «Бібліотека архієпископа Анатолія Дублянського». Ніхто не мав права нічого брати собі у власність із неї, а користуватися міг кожен за потребою.

Крім книгозбірні, ієрарх до кінця свого життя давав щедрі грошові пожертви на розвиток ВДС. Нині більшість книг владики знаходиться в іменному фонді № 6 митрополита Анатолія (Дублянського) бібліотеки ВПБА – правонаступника Волинської духовної семінарії.

Фото з офіційного відкриття у Львові 12 листопада 2022 року вулиці Патріярха Димитрія (Яреми) – Патріарха Київського і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви. Слово має митрополит Львівський ПЦУ Макарій (Малетич)

Нагадаємо, що 12 листопада 2022 року відбулося офіційне відкриття вулиці Патріярха Димитрія (Яреми) – Патріарха Київського і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви. До події, на яку православна громада Львова чекала дванадцять років, долучилася ієрархія та духовенство ПЦУ, представники міської влади, члени родини Патріарха, представники громадських організацій та жителі міста.