У львівському катедральному соборі РКЦ відбулася екуменічна молитва за єдність християн

25 січня 2023 року у Митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії РКЦ у Львові відбулась екуменічна молитва на завершення Тижня молитов за єдність християн. Участь у молитві взяли представники львівських спільнот різних християнських конфесій. Про це пише Львівська Архідієцезія РКЦ.

Всесвітній Тиждень молитов за єдність християн — це час, коли християни різних конфесій зустрічаються по всьому світу для спільної молитви, конференцій, концертів та обговорень шляхів єднання. Триває екуменічний тиждень щороку з 18 по 25 січня.

Спільна молитва розпочалася молебнем за єдність християн та Україну, який із благословення Митрополита Львівського і Сокальського ПЦУ Димитрія (Рудюка) очолив декан богословського факультету Львівської православної богословської академії ієромонах Кіпріан (Лозинський) із делегацією від ПЦУ.

Відтак Святу Месу очолив єпископ Едуард Кава, з яким співслужили ректор Львівської ВДС о. прелат Пьотр Бжескі, настоятель катедри о. Ян Нікель і о. Ігор Пецюх, духівник УКУ, який у проповіді підкреслив, що маємо шукати єдності, яка є даром Бога: «Вийти із болем та кривдами до іншого може нам дати силу тільки Бог – і це є Добра Новина для нас сьогодні, бо цей Бог є поміж нами», – наголосив проповідник.

Після Святої Меси молитву продовжив настоятель храму Успіння Богородиці Вірменської Апостольської Церкви отець Карапет Гарібян. Опісля відбулася молитва та спів представників протестантської спільноти.

На завершення молитву про єдність промовив єпископ Едвард Кава, а відтак усі присутні заспівали гімн «Боже Великий Єдиний».

Цьогорічний Тиждень молитов за єдність християн містить у собі думку, взяту із першого розділу пророка Ісаї – «Навчіться чинити добро, шукайте справедливості!». (Іс 1,17), запропонованою робочою групою, призначеною Радою Церков штату Міннесота.