Завтра розпочинається Тиждень молитов за єдність християн

«Навчіться чинити добро, шукайте справедливості» — під таким гаслом з 18 по 25 січня 2023 року проходитиме Тиждень молитов за єдність християн, пише сайт Української греко-католицької церкви.

Тиждень молитов за єдність християн — це час, коли християни різних конфесій зустрічаються по всьому світу для спільної молитви, конференцій, концертів. Він є ще однією нагодою, щоби християни усвідомили, що розділення між Церквами та спільнотами веде до ізоляції та віддаляє християн від Бога. Тому в підготованих текстах для Тижня молитов за єдність християн 2023 автори стверджують, що для того, щоб навчитися чинити добро, потрібно постійно самовдосконалюватись у чиненні добра та шукати справедливості, адже єдність неможлива без справедливості.

Матеріали різними мовами можна знайти тут.

Тему та тексти, призначені для роздумів, приготувала група християн із США на запрошення Ради Церков Міннесоти, що об’єднує численні протестантські та православні громади, і з якою Католицька Церква підтримує тісні стосунки.

Ця структура, як зазначає Vatican News, створена в 1947 році в результаті злиття різних екуменічних організацій, присутніх в США; вона охоплює понад один мільйон членів різних конфесій. Головними завданнями Ради є служіння біженцям, міжрелігійний діалог, дбання про соціальну та расову справедливість. У вересні 2020 року ця структура запустила десятирічний проєкт «Правда та надолуження», який має на меті запропонувати шлях примирення, щоб вилікувати рани расизму у Міннесоті, наслідуючи метод, яким у Південній Африці долалися наслідки апартеїду.

«Турбота про інших, служіння їм і любов до них виявляють не те ким є ближній, якому служимо, а те, ким є ми. Як християни, ми повинні єднатися в нашому обов’язкові любити інших і піклуватися про них, так само, як Господь піклується про нас і любить нас. Тільки так чинячи, ми живемо своєю вірою і ділимося нею через наші дії на служінні світу», – зазначають у посібнику для Тижня молитов за єдність християн.

Всесвітній Тиждень молитви за єдність християн – багатолітня традиція, зазначає сайт Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Вона виникла, коли католицький священник з Ліона (Франція) Поль Кутюр’є запропонував молитися «за єдність Церкви, як того бажає Христос», запросивши до спільної молитви незалежно від церковної чи конфесійної належності ‒ католиків, православних, протестантів і позаконфесійних християн. У 1933 році він запрошує всіх охочих у Ліоні приєднатися до щорічних днів молитви за християнську єдність, а в 1935 році ‒ проводити всесвітній Тиждень молитви за єдність християн.

У 60-х роках ХХ століття ідею всесвітнього Тижня молитви за єдність християн було підтримано на ІІ Ватиканському Соборі Римо-Католицької Церкви. Передувало цьому визнання ініціативи на рівні Всесвітньої Ради Церков (World Council of Churches), яка запропонувала всім Церквам світу об’єднатися в спільній молитві за єдність. Таким чином, загальносвітова молитва християнської єдності відбувається щороку вже понад 50 років, а загалом традиція існує вже близько 100 років. Традиційно 18 січня західні церкви відзначали сповідання Христа апостолом Петром як Месії, а 25 січня — навернення апостола Павла, просвітителя всіх народів; цим зумовлено вибір дат Тижня молитви за єдність християн.